وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲

فهرست کاربری

معرفی بانک پارسیان

لوگو و نشان پارسيان، برگرفته از گل لوتوس يا نيلوفر آبي مي باشد.

 

معرفی بانک پارسیان


شرح:


گل نيلوفر در ايران باستان از اهميت خاصي برخوردار بوده‌است. اين گل با نام‌هاي (نيلوفر آبي يا لوتوس) نيز شناخته مي‌شود و در اغلب کشورهاي آسيايي به عنوان نمادي همگاني مطرح گرديده‌است. گل نيلوفر آبي ريشه در خاک و ساقه در آب دارد و تاج آن به طرف خورشيد است. اين گل نماد مذهب بوده، همچون نماد پاکي و تهذيب نفس. پيام آن براي جهانيان دعوت براي رسيدن به نور، زندگي، صلح و دوستي و تابش اين نور بر جهانيان است.
فلسفه
نيلوفر آبي که در ضمير ناخودآگاه انسان ريشه‌اي عميق دارد و در درون خود دنياي خدايان و انسانها را احاطه کرده با منشاء زندگي و تخيل آدمي پيوند خورده‌است. نخستين تصاويري که بشر از اين گياه خلق کرده بيانگر حس انتزاع گرايي اوست. از آنجائيکه اين رمز ريشه در باورهاي ديني- مذهبي و اسطوره‌اي دارد با گذشت زمان، تغيير آداب، عقايد و شرايط اجتماعي نه تنها حضورش کم رنگ نگرديده بلکه مستحکم تر به جلوه گري خود ادامه داده و قدرت، صلابت وپايداريش را تثبيت کرده‌است.
افسانه‌هاي باستان
در افسانه‌ها و باورهاي مردمان کهن چنين آمده‌است که در ابتداي خلقت، زماني که خالق تنها در ميان آبهاي نخستين قرار داشت، همانطوريکه متعجب بود که خلقت را از کجا شروع کند، برگ لوتوسي را مشاهده نمود که تنها موجود بود، مقداري از گلي که لوتوس در آن رشد مي‌کرد در دست گرفت و بر روي برگ لوتوس قرارداد و سطح زمين بوجود آمد. به اين ترتيب نيلوفر سمبل جهان گرديد و لايه‌هاي متعدد گلبرگهاي آن نمايانگر ادوار مختلف جهان، مقاطع و مراتب گوناگون هستي است. درباور آنها هشت گلبرگ نيلوفر نشانه هشت جهت وجود است که پس از خلقت از قعر آبهاي اوليه ظهور کردند اين هشت جهت عبارتند از (راست-چپ، پس-پيش، بالا-پائين، بيرون- درون) ظهور نيلوفر از آبهاي اوليه که عاري از هر گونه آلودگي بوده، نشانه خلوص، پاکي و نيروي بالقوه‌است که از درون آن نيروي مقدس روييده است.
نمادها
اين گل بيانگر نمادهاي مختلف مي‌باشد که مشترک با عقايد ساير ملل جهان نيز هست. بعنوان مثال نماد باروري، کاميابي، قدرت حاصلخيزي زمين، حمايت از هر موجود زنده، صلح جهاني، زيبائي، تندرستي، مظهر عشق، رياضت و عبادت مي‌باشد. لوتوس مظهر روشنايي نيز هست، در نتيجه حاصل قدرتهاي خلاق آتش، خورشيد و ماه است و به عنوان محصول خورشيد و آبها نيز شناخته شده‌است.

__________________________________________________________________________

تاريخچه بانک

معرفی بانک پارسیان


    بانك پارسيان به صورت شركت سهامي عام و با مالكيت اشخاص غير دولتي و به استناد قانون اجازه تأسيس بانك هاي غير دولتي مصوب فروردين ماه 1379، ماده(98) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و ضوابط تأسيس بانك غير دولتي مصوب نهصد و چهل و هشتمين جلسه مورخ 20/9/1379 شوراي پول و اعتبار تأسيس يافته و در چارچوب قانون پولي و بانكي كشور مصوب سال 1351 ، قانون عمليات بانكي بدون ربا، قانون تجارت و مقررات اساسنامه بانك، در مرداد 1380 ، نسبت به انجام پذيره نويسي سهام و تشكيل مجمع مؤسس اقدام نمود و پس از انجام تشريفات و ثبت رسمي بانك به شماره 178028 در تاريخ 15/6/1380 در اداره ثبت شركتها و مؤسسات غير تجاري تهران ، به موجب نامه شماره 2348/هـ - مورخ 26 شهريور ماه 1380 مجوز آغاز فعاليت را از بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران دريافت نمود. بدين ترتيب ارائه خدمات بانك پارسيان از اسفند ماه 1380 آغاز گرديد.
   اهداف: عبارت است از توسعه اقتصادي از طريق گسترش فعاليت در بخش صنايع ، به ويژه صنعت خودروسازي و صنايع وابسته با فراهم آوردن امكانات ، تسهيلات و تدوين و اشاعه ابزارهاي مالي و پولي نوين ، همچنين تأمين مالي براي زيربخش هاي ساخت ، تجارت ، مصرف.

   مدت زمان :  بانك از تاريخ ثبت براي مدت نامحدود تشكيل شده است.

   سرمايه بانك :  سرمايه بانك سيزده هزار و دويست ميليارد (13،200،000،000،000) ريال مي باشد كه تماماً پرداخت شده و به سيزده ميليارد و دويست ميليون سهم عادي يك هزار ريالي تقسيم گرديده است.

 

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی