وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵

فهرست کاربری

کد خبر : 206
تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 - 18:35

قیمت نفت برنت رکورد جدیدی را به عنوان پایین ترین رقم ۲۷ ماه اخیر به ثبت رساند

 

نفت

به گزارش بانک تو به نقل از رویترز،افزایش قیمت دلار آمریکا در طی ماه های اخیر به عنوان عاملی اصلی در تعیین قیمت کالاهای مختلف مطرح شده و مواد خام را برای اکثر واردکنندگان گران تر کرده است.

پس از انتشار گزارشی در مورد افزایش فراتر از پیش بینی فرصت های شغلی در آمریکا در ماه گذشته میلادی، ارزش دلار روز جمعه به بالاتر از بالاترین رقم 4 سال اخیر رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه نوامبر در پایان معاملات دیروز با یک دلار و یک سنت کاهش به 92 دلار و 31 سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز به 91 دلار و 48 سنت رسید که پایین ترین رقم از ژوئن 2012 تاکنون بود. نفت برنت در هفته گذشته 5.1 درصد ارزان شد که شدیدترین کاهش قیمت هفتگی از آوریل 2013 تاکنون بود. این چهارمین هفته در طی 5 هفته اخیر بود که قیمت این شاخص نفتی کاهش یافت.

از ماه ژوئن تاکنون یعنی زمانی که به دلیل پیشروی های تروریست های داعش در عراق، نفت برنت به 116 دلار رسیده بود. قیمت ها بیش از 20 درصد کاهش یافته است.

قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 27 سنت کاهش به 89 دلار و 74 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت در این هفته حدود 2 دلار کاهش یافت که شدیدترین کاهش قیمت هفتگی در طی یک ماه اخیر بود.

جان کیلداف، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «افزایش ارزش دلار عامل اصلی ای است که مجددا موجب کاهش قیمت نفت شده است.»

منبع : رویترز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی