وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۳

فهرست کاربری

کد خبر : 291
تاریخ انتشار : 19 مهر 1393 - 20:17

بدهی آمریکا به کشورهای خارجی

 

دلار

به گزارش به گزارش سایت بانک تو  «اقتصادنیوز» به نقل از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، در سال گذشته بدهی خارجی آمریکا برابر با 14 تریلیون و 710 میلیارد دلار بود و این کشور در فهرست کشورهای دارای بدهی خارجی در صدر جدول قرار داشت.

انگلستان که از نظر ارزش بدهی های خارجی در جایگاه دوم دنیا قرار داشت، بدهی خارجی اش 5 میلیارد دلار از آمریکا کمتر بود. البته حجم اقتصاد آمریکا با انگلستان فاصله زیادی دارد و همین مساله سبب شده است تا سهم بدهی های خارجی انگلیس نسبت به تولید ناخالص داخلی این کشور بیشتر از آمریکا باشد.

بر اساس این گزارش، در سال گذشته بدهی خارجی فرانسه برابر با 5 تریلیون و 633 میلیارد دلار آمریکا بود و آلمان هم بدهی خارجی‌ای معادل 5 تریلیون و 624 میلیارد دلار داشت. ارزش بدهی های خارجی چین برابر با 697.2 میلیارد دلار امریکا، و ارزش بدهی های خارجی یونان، روسیه و برزیل به ترتیب 583.3 میلیارد دلار، 519.4 میلیارد دلار و 397.5 میلیارد دلار بود.

ایران در فهرست بدهی های خارجی در میان یکصد کشور مورد بررسی، جایگاه 78 را دارد. در سال گذشته ارزش بدهی های خارجی این کشور تنها 17.9 میلیارد دلار بود. عراق در سال گذشته میلادی دارای بدهی خارجی برابر با 50.79 میلیارد دلار بود، در حالیکه ارزش بدهی های خارجی سنگاپور برابر با 23.58 میلیارد دلار بود.

ازبکستان، اتیوپی، اردن و غنادر این فهرست جایگاه‌های 97 تا 100 را به خود اختصاص داده اند و میزان بدهی های خارجی آنها کمتر از 8 میلیارد دلار امریکا بوده است. این کشورها از نظر ارزش تولید ناخالص داخلی در میان کشورهای دارای اقتصاد ضعیف قرار دارند.

منبع : اقتصاد نیوز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی