وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱

فهرست کاربری

کد خبر : 307
تاریخ انتشار : 22 مهر 1393 - 19:52

کاهش قیمت جهانی نفت

 

نفت

پس از آنکه آژانس بین المللی انرژی برآورد خود از تقاضا برای نفت را در سال جاری و سال آینده کاهش داد، قیمت نفت برنت به زیر 88 دلار رسید.

به دلیل افزایش عرضه و کند شدن روند رشد تقاضا در بازارهای جهانی، قیمت نفت برنت از بالاترین رقم سال 2014 که در ماه ژوئن به ثبت رسیده بود، بیش از 20 درصد کاهش یافته است.

آژانس بین المللی انرژی روز سه شنبه اعلام کرد که رشد تقاضای جهانی برای نفت بسیار ضعیف تر از حد پیش بینی خواهد بود و قیمت ها ممکن است کاهش بیشتری را شاهد باشد.

در گزارش ماهیانه آژانس بین المللی انرژی آمده است: «کاهش قیمت های اخیر ظاهرا هم ناشی از عرضه است و هم ناشی از تقاضا... برای اینکه عرضه کم شود یا رشد تقاضا شاهد افزایش باشد، احتمالا کاهش قیمت بیشتری نیاز خواهد بود.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در معاملات امروز 91 سنت کاهش یافت و به 87.98 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت آمریکا نیز 82 سنت کاهش یافت و به 84.92 دلار در هر بشکه رسید.

آژانس بین المللی انرژی ارزیابی خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال جاری و سال آینده به ترتیب 250 و 90 هزار بشکه در روز کاهش داد. بر اساس گزارش آژانس تقاضا برای نفت اوپک نیز در سال جاری و سال آینده 200 هزار بشکه در روز کمتر خواهد بود.

به رغم فزونی عرضه نفت در بازار، سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) که بیش از یک سوم نفت مورد نیاز جهان را تامین می کند، تاکنون تمایل چندانی از خود برای کاهش تولید نفت نشان نداده است.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی