وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۳

فهرست کاربری

کد خبر : 326
تاریخ انتشار : 23 مهر 1393 - 18:50

طلای ایرانی قاچاق

 

طلا

سردار زمانيان در خصوص قاچاق طلا به کشور، گفت: افزايش و يا کاهش قيمت جهاني طلا، تاثير گذار بر بازار طلاي ايران است و طلا در کشورمان از سال ها پيش به عنوان يک کالاي سرمايه اي محسوب مي شده و خريداران نيز به دنبال آن بودند بخشي از سرمايه خود را صرف خريد اين کالاي گران قيمت کنند.

رئيس پليس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پليس آگاهي ناجا، تصريح کرد: طي سال هاي اخير از آنجا که هزينه ساخت ، 20 تا 30 درصد قيمت طلا است، بنابراين طلا کارکرد خود را به عنوان يک سرمايه از دست داده است.

سردار زمانيان با اشاره به اينکه قيمت اجرت طلاي خارجي نسبت به ايراني، پايين تر است، خاطرنشان کرد: استقبال مردم از طلاي خارجي به دليل آن است که توليد کنندگان نتوانسته اند سليقه مشتري را تامين کنند و از طرفي، قيمت اجرت طلا را در حد توان مشتري نگه نداشته اند.

وي در خصوص عوامل موثر بر قاچاق طلا گفت: از آنجا که طلا از کالاهايي است که ارزش افزوده به آن تعلق مي گيرد و اين ارزش تاثير زيادي بر افزايش قيمت دارد لذا قاچاق آن به صرفه است همچنين حمل آسان به دليل کم حجم بودن، سود سرشار آن و ظرافت و زيبايي طلاهاي خارجي ريسک قاچاق را افزايش داده است.

رئيس پليس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پليس آگاهي ناجا، با اشاره به اينکه تشخيص طلاي داخلي از خارجي سخت و توسط متخصصان امر انجام مي شود، بيان داشت: متاسفانه به تازگي مشاهده شده که برخي از توليدکنندگان داخلي علامت تجاري اختصاصي خود را در خارج از کشور بر روي طلاجات خارجي حک کرده و به صورت قاچاق وارد کشور مي کنند و تحت عنوان طلاي ايراني در داخل کشور به فروش مي رسانند.

وي تصريح کرد: نيروي انتظامي آمادگي دارد که با کمک صنف توليد کنندگان و فروشندگان، قاچاقچيان را شناسايي و با آنها برخورد کند.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی