وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲

فهرست کاربری

کد خبر : 364
تاریخ انتشار : 26 مهر 1393 - 19:41

دریافت کارمزد از کارتخوانها

 

کارتخوان

 به گزارش سایت بانک تو ، محمد مهدی رئیس زاده با اشاره به حاشیه های ایجاد شده اخیر برای دریافت کارمزد از کارت خوان های فروشگاه ها و به تعلیق درآمدن دریافت کارمزد از کارت خوان ها، به میزان افزود: به نظرم سرانجام کارمزد از کارت خوان های فروشگاه ها دریافت خواهد شد.


وی با بیان اینکه در خرده فروشی اصل مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده اخذ می شود،اضافه کرد: باید شرایطی مهیا شود که مالیات از همان دستگاه کارت خوان به صورت مستقیم به خزانه واریز شود.


عضو شورای پول و اعتبار ادامه داد: در ابتدای امر شاید به طور کلی کسبه و بازاری ها راغب نباشند اما سرانجام باید اجرایی شود.
رئیس زاده تصریح کرد: سیستم بانکی در کشورهای پیشرفته، درآمد خود را افزایش نرخ سود تسهیلات به دست نمی آورند بلکه سود اصلی آنها از ارائه سایر خدمات تامین می شود.


وی گفت: شاید اکنون کارمزدی از کارت خوان ها دریافت نشود اما در آینده ای نزدیک این کار انجام می شود چرا که چنین ارائه خدماتی هزینه دارد و به نظرم سرانجام این طرح اجرایی می شود.
عضو شورای پول و اعتبار افزود: در این موضوع سیستم شفاف است اما اکنون شاهد بهانه گرفتن و تعلیق اجرای آن هستیم اما باید در این زمینه جدی تر و شفاف تر عمل شود.

منبع : بنکر

 

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی