وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲

فهرست کاربری

کد خبر : 495
تاریخ انتشار : 07 آبان 1393 - 18:52

ممنوعیت تبلیغات کارتخوان ها

 

کارتخوان

به گزارش سایت بانک تو، در ماه‌های اخیر بانک مرکزی به قصد اصلاح ساختار کارمزدها اعلام کرد که از ابتدای آبان ماه از تراکنش‌های خرید روی پایانه‌های فروشگاهی کارمزد دریافت خواهد کرد.


این اقدام بانک مرکزی از سوی اصناف که تنها ذینفعان استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان هستند و پرداخت کارمزد نیز مستقیما متوجه آنان بود به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.


بزرگترین بهانه اصناف برای عدم پرداخت کارمزد تراکنش خرید این بود که اگر دستگاه‌ها برای بانک‌ها سودآور نیستند چرا تبلیغات وسیعی برای دستگاه ها توسط بانک‌ها انجام می‌شود؟


بانک مرکزی پس از گذشت یک ماه از مطرح شدن این انتقاد و ایجاد ابهام در اذهان عمومی ، اقدام به ابلاغ دستورالعملی به بانک‌ها کرد.
طبق این دستورالعمل بانک‌ها تا اطلاع ثانوی از هرگونه تبلیغ پایانه‌های فروشگاهی و اعطای جایزه و .... منع شده اند.


پیش از این نیز شاهد بودیم که بانک‌های کشور به صورت خودسرانه و در راستای اهداف بازاریابی و تبلیغ، بدون در نظر گرفتن قوانین بانک مرکزی کارمزدها را حذف کردند و باعث صدمات غیر قابل جبرانی در مسیر پرداخت الکترونیک کشور شدند حال باید دید این بانک‌ها امروز دستورالعمل آخر بانک مرکزی را اجرا خواهند کرد و آیا صدا و سیما از درآمد هنگفت این تبلیغات حاضر است چشم پوشی کند یا به چالشی تازه و ماجرای دنباله‌دار جدیدی بدیل خواهد شد.

منبع : بانک مرکزی

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی