وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶

فهرست کاربری

کد خبر : 501
تاریخ انتشار : 07 آبان 1393 - 20:03

عدم پرداخت تسهیلات در بانک ها به علت اشتباهات دولت احمدی نژاد

 

تسهیلات

 به گزارش سایت بانک تو به نقل از خبرنگار ایسنا، غلامرضا سلیمانی در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر صنایع کوچک گفت: در حال حاضر حدود 15 هزار واحد فعال داریم که نیاز به تامین سرمایه دارند اما به دلیل این‌که در دولت احمدی‌نژاد اشتباه رخ داد، بانک‌ها از ارائه‌ تسهیلات اجتناب می‌کنند.

وی به ارائه‌ آمار و ارقامی درباره‌ شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 943 شهرک صنعتی مصوب شدند که در حال حاضر 733 واحد در حال واگذاری و 81 هزار واحد به بهره‌برداری رسیده‌اند.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی سهم شهرک‌های صنعتی را 92 درصد از کل صنایع موجود عنوان و اظهار کرد: یک میلیون نفر در این صنایع اشتغال دارند.

وی ادامه داد: 45 درصد از سهم ارزش افزوده به میزان 16.8 درصد در بخش شهرک‌های صنعتی است که ارزش تولید در این بخش 17 درصد است.

سلیمانی صنایع کوچک را واحد‌های صنعتی با تعداد کارکنان 50 نفر عنوان و اظهار کرد: با توجه به نقش این صنایع اگر کشور بخواهد صادرات صنعتی را ارتقا دهد حتما باید در کنار ارتقای صنایع بزرگ به صنایع کوچک نیز توجه کنند.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اشاره به اهمیت توسعه شهرک‌های صنعتی کوچک گفت: این صنایع موجب ایجاد فرصت‌های شغلی فراوان، بالا‌بردن قدرت در جذب و بومی‌کردن تکنولوژی است.

وی ادامه داد: صنایع کوچک حلقه‌های تکمیل صنایع بزرگ هستند و بحث ما در راستای افزایش صادرات و ارزش افزوده در صنایع کوچک است.

سلیمانی اهم مشکلات صنایع کوچک را کمبود تخصیص در حوزه‌های مختلف پایین بودن سطح فناوری، فعالیت‌های مجزا و غیرشبکه‌ای، پایین بودن ارزش افزوده عنوان و اظهار کرد: با توجه به این‌که در تمام دنیا صنایع کوچک در قالب شبکه‌های کلی ارتقاء پیدا می‌کند باید برنامه‌ریزی‌هایی در این راستا صورت بگیرد.

وی ادامه داد: براین اساس سازمان مدل کلی توسعه خوشه‌ای، مدل کنسرسیوم، مدل شبکه افقی و عمودی را از سال 1383 پیگیری کرده تا بتواند حلقه‌های صنایع کوچک را پیدا و با صنایع بزرگ گره بزند.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی افزود: تاکنون 338 خوشه صنعتی شناسایی شده که 38 مورد آن در حال اجراست و این مساله نشان می‌دهد که کشور می‌تواند سرمایه اجتماعی را تقویت کند.

وی یکی‌ دیگر از اقدامات را ایجاد شهرک‌های فناوری عنوان و اظهار کرد: 29 مرکز خدمات فناوری کسب‌وکار تا پایان شهریور 1393 با به کارگیری از 472 مشاور موجب ایجاد 1398 نفر در اشتغال مستقیم شد.

سلیمانی ادامه داد: برای این‌که صنایع صادراتی به اولویت برسد 500 میلیارد تومان منابع تسهیلاتی ایجاد کرده‌ایم و به 2276 بنگاه کوچک تسهیلات دادیم.

وی گفت: صنایع کوچک در امر صادرات دو مشکل دارند؛ مشکل اول ناتوانایی در صادرات مستقیم و مشکل دوم ناآشنایی با فرآیند صادرات است که برای از بین رفتن این مشکلات باید شرکت‌های مدیریت صادرات و کنسرسیوم صادراتی ایجاد و دوره‌های آموزشی صادراتی برای حمایت از شرکت‌های توسعه‌ای ایجاد شوند.

منبع : ایسنا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی