وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲

فهرست کاربری

کد خبر : 504
تاریخ انتشار : 09 آبان 1393 - 12:26

سیاست پولی آمریکا باعث نگرانی رئیس سابق فدرال رزرو شد

 

فدرال رزرو

به گزارش سایت سایت بانک تو به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، آلن گرینسپن رئیس سابق فدرال رزرو آمریکا روز گذشته در سخنانی در شورای روابط خارجی آمریکا تصریح کرد که برنامه محرک پولی فدرال رزرو که با هدف کاهش نرخ بیکاری و افزایش رشد و رونق اقتصادی اجرا شده از دستیابی به اهداف تعیین شده ناکام بوده است.

بر اساس این گزارش اظهارات گرینسپن در شرایطی است که فدرال رزرو در پایان نشست روز گذشته خود اجرای محرک پولی را به طور کامل متوقف کرد و تصمیم گرفت تا نرخ بهره را در شرایط کنونی ثابت حفظ کند.

وی افزود: برنامه خرید اوراق قرضه در نهایت یک بسته پیچیده بوده است. اجرای این برنامه تنها به نفع افزایش قیمت دارایی ها و کاهش هزینه استقراض بوده است. ولی اجرای این طرح کمکی به اقتصاد واقعی آمریکا نکرده است.

گرینسپن گفت: تقاضای موثر در اقتصاد آمریکا مرده است و تلاش ها برای احیای آن از طریق اجرای محرک پولی بی ثمر و غیر مفید بوده است.

گزارش سایت طلا حاکیست، سیاست های پولی فدرال رزرو در دوره ریاست گرینسپن منجر به وقوع بحران مالی و اقتصادی 2008 میلادی شده است.

وی به خاطر این سیاست ها به شدت مورد انتقاد واقع شده است. گرینسپن طی سال های 1987 تا 2006 میلادی ریاست فدرال رزرو را بر عهده داشته است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا از اینکه اقدامات بیشتری برای جلوگیری از وقوع بحران بزرگ مالی و ترکیدن حباب بازار مالی آمریکا انجام نداده است پشیمان نیست ، گفت: نه.

فدرال رزرو آمریکا از سال 2008 میلادی تاکنون اجرای سیاست های انبساطی پولی را در اولویت قرار داده و با پایین نگه داشتن نرخ بهره میلیاردها دلار نقدینگی به اقتصاد تزریق کرده است.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو از اواسط سال آینده نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

گرینسپن افزود: این سئوال که فدرال رزرو چه زمانی نرخ بهره را افزایش می دهد از سئوالاتی است که من تنمی توانم به آن پاسخ دهم.
ما تاکنون چنین تجربه ای نداشته ایم. ولی بی شک بازارهای مالی به تغییر سیاست های پولی فدرال رزرو واکنش نشان می دهند.

اگر فدرال رزرو به سوی افزایش نرخ بهره گام بردارد بی شک نوسانات زیادی در بازار ایجاد خواهد شد.

منبع : روزنامه وال استریت ژورنال

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی