وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴

فهرست کاربری

کد خبر : 517
تاریخ انتشار : 09 آبان 1393 - 18:08

صادرات 800 هزار تن پرتقال

 

صادرت پرتقال

 به گزارش سایت بانک تو مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: نه‌تنها به واردات پرتقال نیازی نداریم بلکه تا 800 هزار تن از این محصول را صادر خواهیم کرد.

ابوالقاسم حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: با توجه به پتانسیل تولید بیش از دو میلیون تنی پرتقال در کشور، علی‌رغم بارش برف سنگین در سال گذشته، خسارت چندانی به تولید این محصول وارد نشده و تا حدود 800 هزار تن از این محصول را می‌توانیم صادر کنیم.

وی افزود: سرما و برف شدید در سال گذشته در غرب استان مازندران، تنها به بخش محدودی از باغات مرکبات پرتقال آسیب زد که می‌توان گفت حدود 50 هزار تن از تولید این محصول کم شده است.

حسن‌پور ادامه داد: تولید پرتقال در کشور سالانه بیش از دو میلیون تن است در حالی که نیاز مصرفی آن در داخل یک میلیون و 200 هزار تن است؛ بنابراین هیچ نگرانی برای صادرات مرکبات به ویژه پرتقال که شایعه کمبود آن وجود دارد، نیست.

مدیرکل میوه‌های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: با توجه به حجم عظیم تولید انواع مرکبات از جمله پرتقال، نارنگی، کیوی، لیمو شیرین و ... به یک کیلوگرم واردات هم نیاز نداریم و در سال جاری و سال‌های آینده حتی یک کیلوگرم از این محصولات به کشور وارد نمی‌شود.

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی