وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۴

فهرست کاربری

کد خبر : 597
تاریخ انتشار : 15 آبان 1393 - 17:44

سبد نفتی اوپک با 1.97 دلار کاهش روبه رو شد

 

نفت

به گزارش سایت بانک تو سازمان کشورهای تولید و صادرکننده نفت اوپک، در آخرین به روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی این سازمان، روز سه شنبه با کاهش 1.97 دلاری نسبت به روز پیش از آن 78.67 دلار معامله شد.

سبد نفتی اوپک روز دوشنبه با کاهش 1.33 سنتی نسبت به روز جمعه 80.64 دلار فروخته شده بود. سبد نفتی اوپک در روز جمعه 81.97 دلار در هر بشکه معامله شده بود.

به این ترتیب، سبد نفتی اوپک بار دیگر رکورد کمترین قیمت خود را شکست و برای نخستین بار در چهارم ماه نوامبر برابر با 13 آبان ماه بشکه‌ای 78.67 دلار فروخته شد.

بالاترین قیمت سبد نفتی اوپک در 19 ژوئن برابر با 110.26 دلار رقم خورد. این نوع نفت از آن زمان تاکنون حدود 32 دلار از ارزش خود را از دست داده است.

قیمت سبد نفتی اوپک درحالی روند نزولی را به سرعت طی می‌کند که تحلیلگران به نشست آینده این سازمان در اواخر این ماه چشم دوخته‌اند و بیشتر پیش بینی می‌کنند که سقف تولید نفت اوپک کاهش نیابد.

اما به نظر می‌رسد که تجار کهنه کار نفتی احتمال 50 درصدی را برای کاهش سقف تولید نفت این سازمان پیش‌بینی می‌کنند. آنها معتقدند که اوپک به این اقدام نیاز دارد و در گذشته نیز این کار را کرده است.

از طرفی قیمت نفت برنت نیز در بازارهای جهانی با کاهش قیمت نفت از سوی عربستان برای آمریکا و انتشار آمارهای ضعیف اقتصادی چین کاهش یافت و به مرز 82 دلار رسید.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت گیراسول آنگولا، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت مارین قطر، نفت سبک عربستان، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی