وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰

فهرست کاربری

کد خبر : 847
تاریخ انتشار : 29 آبان 1393 - 11:03

استفاده و رواج پول داعش به جای پول های رایج دولتی

 

سکه

به گزارش سایت بانک تو ،منابع رسانه ای به نقل از شاهدان تأکید کردند، گروه داعش سکه هایی از جنس طلا، نقره و مس را ضرب و در بازارهای منطقه القائم توزیع کرده و از اهالی و تجار این منطقه خواسته است که به جای پول دولتی از سکه های خاص این گروه در معاملات و خرید و فروش های خود در بازار استفاده کنند.


تاجران این شهر از اینکه داعش آنان را مجبور به تغییر دادن پول مورد استفاده آنان کرده است، اظهار نگرانی کرده و تاکید کرده اند که هر نوع خرید و فروش را متوقف خواهند کرد.
بسیاری از شهرهای عراق از سلطه گروه تروریستی داعش که از دهم ژوئن گذشته به عراق یورش برده اند، رنج می برند و این گروه، اقدامات ظالمانه و زورگویانه ای را در پیش گرفته و قوانین تندروانه خود را بر اهالی مناطق تحت سلطه اش تحمیل کرده است.


” محمود عبید” کارشناس مرکز مطالعات راهبردی عراق در این زمینه گفته است که گروه داعش همه پول های موجود در بانک های دولتی و محلی را درمناطق تحت سلطه اش که بیش از ۸۰۰ میلیون دلار برآورد می شود، در اختیار گرفته و اکثر آثار باستانی را که از موزه های و مناطق باستانی به دست آورده، فروخته و اکنون به دنبال منابع مالی جدید برای تامین هزینه های خود است.


وی بیان داشته که داعش مبلغی حدود یکصدها هزار دلار را به عناصر خود برای خرید سلاح از گروه های مافیایی داده و چاپ پول جدید نیز ترفندی نو برای اداره این گروهک می باشد.
سایت فردا نوشت: در عین حال، "قاسم الشرع” کارشناس مسائل اقتصادی درباره فریب خوردن بازرگانان و کسبه و مردم این منطقه با دروغ های داعش هشدار داد.


الشرع گفت: هدف داعش از ضرب سکه های فلزی، ترفندی است که به وسیله آن می خواهد که همه پول های اهالی مناطق تحت سلطه خود را از دست آنان خارج کند، علیرغم اینکه داعش می داند که این پول، برای مبادلات تجاری مناسب نیست.
وی پیش بینی کرد که تجار مناطق تحت سلطه داعش مجبور به استفاده از این سکه ها شوند و داعش با سوء استفاده از تجار وارد کننده این پولها به بهانه تسهیل کارشان آن را با دلار معاوضه کند که این مساله موجب افزایش قیمت دلار در مناطق یاد شده می شود.

منبع : سایت فردا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی