وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۰

فهرست کاربری

کد خبر : 886
تاریخ انتشار : 03 آذر 1393 - 11:15

تبدیل پرداخت های غیر تماسی به جریان اصلی پرداخت

 

پرداخت

 به گزارش سایت بانک تو ، به نقل از finextra ،در این گزارش آمده است که در شش ماه گذشته حجم پرداخت های غیرتماسی رشدی 150 درصدی داشته اند؛ در همین رابطه یک شرکت پردازش تراکنش ها می گوید که در ماه اکتبر 69/16 میلیون تراکنش غیرتماسی را مدیریت کرده است که در مقایسه با ماه آوریل که 65/6 میلیون تراکنش بوده و البته شاهد افزایش تراکنش های غیرتماسی هستیم. 

وردپی می گوید به طور کلی در سه سال گذشته، با استفاده از این تکنولوژی، بیش از 1 میلیارد پوند تراکنش صورت گرفته است.


شهر لندن که اخیرا پرداخت های غیرتماسی را در کلیه سرویس های حمل و نقل عمومی به کار برده است و به علاوه پرداختغیر تماسی روش اصلی پرداخت عوارض عبور از بزرگراهM25  تبدیل شده است. سایر شهرها نیز به سرعت با این تکنولوژی همگام می شوند و افزایش تراکنش های غیرتماسی بین سال 2013 و 2014، در شهر بریستول (Bristol) 6/286 درصد و بورنرماوث (Bournemouth) 3/223 درصد بوده است.


سوپرمارکت ها تقریبا 44 درصد از همه تراکنش های خود را به روش غیرتماسی انجام می دهند و فست فود ها نیز در یک فصل از سال به رقم 24 درصد از تراکنش ها رسیدند که رقم قابل توجهی است.


دایو هابدی، مدیریت وردپی انگلستان در این باره اظهار داشت : «در حالی که هنوز این موضوع نسبتا جدید است اما درصد قابل توجهی از مردم صاحب کارت های پرداخت غیرتماسی هستند و از آن به صورت منظم استفاده می کنند. این فوق العاده است که یک فن آوری جدید به این سرعت و خوبی در حال گسترش باشد  و می بایست در بخش هایی مانند بیمارستان ها، رستوران ها، مراکز سرگرمی ها و فروشگاه ها اجباری شود».


ریچارد کخ، رئیس سیاست گذاری انجمن کارت های انگلستان، می گوید: «این حرکت از پول نقد به کارت غیرتماسی بیشتر و بیشتر مشهود است. مردم در حال حاضر با استفاده از کارت خود حتی برای خریدهای کوچک هم استفاده می کنند و رفته رفته می بینیم که کارت های غیر تماسی جای خود را در جیب مردم باز کرده است. مزایای کارت های غیرتماسی به کمک کرده که مصرف کنندگان به سرعت به استفاده از این فناوری روی آورند.»

منبع : finextra

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی