وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۱

فهرست کاربری

کد خبر : 456
تاریخ انتشار : 05 آبان 1393 - 19:04

توان بانکها در تسهیلات دهی 40 درصد افزایش یافت

 

بانک مرکزی

به گزارش سایت بانک تو ، کاهش تسهیلات دهی بانکها به بخش های اقتصادی و تولید در سالهای اخیر و تمامی انتقادات مطرح شده در این رابطه ضمن برانگیختن واکنش بانک مرکزی نسبت به این موضوع برآورد اعطای 240 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای سال جاری را به همراه داشت.


این درحالی است که مدتی بعد رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که بانکها قدرت پرداخت بیشتر تسهیلات تا انتهای سال را هم دارند و پیش بینی ما اعطای 285 هزار میلیارد تومان است.
اما آخرین آمار و ارقام ارئه شده بانک مرکزی از عملکرد تسهیلات پرداختی بانکها در شش ماهه ابتدایی سال حاکی از پرداخت بیش از 146 هزار میلیارد تومان منابع بانکی به حوزه های اقتصادی است که نشان می‌دهد حدود نیمی از قرار 285 هزار میلیاردی در نیمه سال پرداخت شده و در صورت ادامه روند موجود تمامی پیش بینی مورد نظر سیف پرداخت خواهد شد.

افزایش 40 درصدی توان تسهیلات دهی از پارسال تا امسال
بر طبق گزارش ایسنا، در عین حال بررسی تغییرات درمیزان وام دهی شبکه بانکی در نیمه اول سال جاری و دو سال گذشته نشان می دهد که قدرت تسهیلات دهی بانکها از حدود 80 هزار میلیارد تومان شش ماهه ابتدایی سال 1391 به حدود 146 هزار و 300 میلیارد تومان در سال جاری رسیده که بیانگر رشد حدود 83 درصدی پرداخت منابع به بخش های مختلف اقتصادی اعم از کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگانی، خدمات و سایر بخش های متفرقه است.
بنابراین گزارش، توان تسهیلات دهی بانکها از 80 هزار میلیارد تومان در نیمه اول سال 1391 با رشد حدود 30 درصدی به 104 هزار میلیارد تومان در سال 1392 و در ادامه با رشد 40 درصدی به 146 هزار میلیارد تومان در همین بازه زمانی در سال جاری رسیده است.

منبع : بانک مرکزی

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی