وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸

فهرست کاربری

کد خبر : 859
تاریخ انتشار : 01 آذر 1393 - 20:38

امن ترین محل سرمایه گذاری بانک ها هستند

 

سرمایه گذاری

به گزارش سایت بانک تو ؛ طي يک ماه گذشته ميزان بازدهي بانک ها و بورس از بازارهاي طلا و دلار بيشتر بوده است. اين اتفاق در شرايطي رخ مي دهد که بازدهي بورس طي دو فصل ابتداي سال جاري منفي بوده است.

ميزان بازدهي بازار سرمايه در دوران نزول شاخص کل، 21 درصد منفي شده بود. اما در يک ماه گذشته و با توجه به رشد بيش از 2 هزار واحدي، ميزان بازدهي بازار سرمايه به 6 درصد رسيد. با اين حال ميزان بازدهي بازار سرمايه در دي ماه امسال در قياس با دي ماه سال گذشته همچنان 15 درصد منفي است.

بازدهی بازار در دو ماه گذشته از فصل پاییز نیز 4.8 درصد برآورد شده است. در آبان ماه به تنهایی شاخص بورس 1.5 درصد مثبت شد تا تداوم دو ماهه روند صعودی بورس امیدواری ها را برای حفظ این روند افزایش دهد.

بازدهی 4.8 درصدی بورس طی دو ماه از فصل سوم سال نشان می دهد که بازار سرمایه بازارهای موازی دلار و سکه را پشت سر گذاشته است و حتی طی این دو ماه بازار پول را هم مغلوب ساخته است چراکه بازدهی این بازار از نرخ سود بانکی نیز پیشی گرفته است.

بازار پول در دو ماه ابتدایی فصل جاری بازدهی 3.6 درصدی را تجربه کرده است. در این مدت بازارهای ارز و سکه نیز به ترتیب با بازدهی 2.5 درصدی و زیان 2.3 درصدی روبه‌رو بوده‌اند.

تحليلگران بازار اعتقاد دارند با توجه به فضاي سياسي کشور بازارهاي مالي با ثبات بالا مانند بانک ها همچنان در اولويت سرمايه گذاري هاي کوتاه مدت و ميان مدت قرار دارد.

بورس به دليل ريسک بالاي سرمايه گذاري و وابستگي شديد به تحولات سياسي با وجود جذب بيش از شش ميليون سهامدار همچنان مطلوبيت بالايي براي سرمايه گذاران خرد ندارد. از سوي ديگر بازار دلار هم از دوران ثبات فاصله گرفته است.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی