وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۹

فهرست کاربری

کد خبر : 978
تاریخ انتشار : 09 آذر 1393 - 13:20

افزایش سرمایه بانک های تخصصی می تواند مشکلات نظام را برطرف سازد

 

مجلس شورای اسلامی

به گزارش سایت بانک تو ، ابوذر ندیمی در میزگردی در خصوص افزایش سرمایه بانک های توسعه ای با حضور نمایندگان مجلس، اظهار داشت: بانک های تخصصی نظیر بانک صنعت و معدن باید افزایش سرمایه داشته باشند، زیرا در خدمت سیاست های دولت و نظام هستند.


وی افزود: حکومت برای سرمایه گذاری و تولید از طریق بانک های تخصصی و توسعه ای عمل می کند و آنها در حقیقت مجری سیاست های حکومت محسوب می شوند و نمی توانند با سرمایه های اندک کارهای بزرگ انجام دهند.


به اعتقاد ندیمی، بانک های تخصصی چنانچه افزایش سرمایه داشته باشند، می توانند مشکلات نظام را برطرف نمایند.
وی خاطرنشان ساخت: مجلس نیز باید در بودجه سنواتی سرمایه بانک های تخصصی و توسعه ای را افزایش دهد تا با این اقدام مشکل اشتغال حل شود و تولید و صادرات بهبود یابد.


براساس این گزارش، محمد مهدی رهبری نماینده رودسر و املش و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، گفت: نقش بانک های توسعه ای و تخصصی در توسعه بنگاهها و پیشبرد اهداف توسعه ای کشور، ضرورت افزایش سرمایه این بانکها را به صورت یک واقعیت اقتصادی مضاعف می کند.


وی تاکید کرد: چنانچه سرمایه بانک های توسعه ای افزایش پیدا نکند نمی توان انتظار داشت که این بانک ها با سرمایه کم بتوانند در تامین مالی پروژه های بزرگ صنعتی مداخله داشته باشند.
همچنین موید حسینی صدر نماینده مردم خوی و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: اکنون میزان بیکاری در کشور افزایش یافته و تولید با مشکل روبرو است و تولید راه حل آن است و در این شرایط بانک صنعت ومعدن باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.


وی تاکید کرد: بانک های تخصصی باید تقویت شوند و با افزایش سرمایه آنها بتوانند در جهت توسعه کشور حرکت کنند و چنانچه یارانه وام داده شود، برای حمایت از واحدهای تولیدی موفق و مشتریان خوش حساب بانک در این ارتباط تسهیلات قائل شود.


حسینی صدر، افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن را به نفع کشور و اشتغال دانست و گفت: انتظار می رود این مهم شکل اجرایی به خود گیرد.
علاوه براین، محمدحسین قربانی نماینده آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس و سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس ، گفت: اکنون صنعت کشور و به تبع آن صنعت استان گیلان با یک رکود بی سابقه روبرو است و یکی از راه های خروج از رکود دستیابی صنعتگران به سرمایه در گردش است.


به اعتقاد این نماینده مجلس، بانک صنعت ومعدن می تواند زمینه خروج از رکود را مهیا کند و در واقع بازوی وزارت صنعت، معدن و تجارت محسوب می شود.

منبع : بنکر

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی