وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۳

فهرست کاربری

کد خبر : 182
تاریخ انتشار : 08 مهر 1393 - 19:09

تفاهمنامه همکاری بانک دی به عنوان حامی روز ملی صادرات

 

بانک دی

 به گزارش بانک تو ، دکتر احمد شفیع‌زاده  مدیرعامل بانک دی در این مراسم گسترش میزان صادرات غیر نفتی را یکی از دغدغه‎های مسئولان عالی نظام دانست و گفت: اگر بتوانیم با ایجاد نهضت صادراتی در کشور، تقاضای خارجی را تحریک کنیم، گامی بلند در مسیر رسیدن به اهداف برنامه توسعه کشور و سند چشم‌انداز برداشته‌ایم.


وی گفت: بانک دی آمادگی دارد در مسیر توسعه صادرات غیرنفتی کشور از دست‌اندرکاران و تجار ایرانی حمایت‌های لازم را داشته باشد.
شفیع‌زاده تصریح کرد: موضوع صادرات از دغدغه‌هایی است که در سال‌های گذشته مورد توجه مقام معظم رهبری و سایر دولتمردان بوده و طبیعی است اگر بتوانیم تحریک تقاضا با نگاه به صادرات داشته باشیم نتایج پرثمری عایدمان می‌شود.


وی گفت: موقعیت جغرافیایی و اقتصادی ایران و از طرفی جایگاه ژئوپولتیکی در منطقه اقتضا می‌کند بتوانیم تعاملاتمان را به صورت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای توسعه دهیم. اگر بتوانیم با صادرات کالاهای غیر نفتی و ایجاد ارزش افزوده در مواد اولیه و ارسال آن به سایر کشورها به ویژه کشورهای منطقه اقدام کنیم، نتایج بسیار ثمربخش و مفیدی برای ما خواهد داشت و به لحاظ سیاسی، اقتصادی و امنیتی می‌تواند کارگشا باشد.


مدیرعامل بانک دی با بیان این‌که کشورهای همسایه نیازمند ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ما هستند، گفت: متاسفانه از مزیت‌های خودمان نتوانستیم به صورت شایسته استفاده کنیم. صادرات و به ویژه صادرات غیر نفتی، آورده‌های زیادی برای ما دارند و کمک در این مسیر، کمک به اقتصاد ملی، امنیت کشور و سایر ابعاد است.


شفیع‌زاده ادامه داد: در تلاش هستیم در مسیری حرکت کنیم که منافع ملی مدنظر قرار گیرد و به ویژه با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سازوکارها را به گونه‌ای قرار دهیم که تجهیز منابع و مصارف با نگاه ملی صورت گیرد.
او با اشاره به استقبال بانک برای حضور در عرصه صادرات خاطرنشان کرد: در این زمینه گام‌هایی برداشته شده و باید سازوکارهایی پیش‌بینی کنیم که از این جریان اقتصادی سالم و موثر که متکی بر منابع ملی است، استفاده کنیم. امیدواریم به سهم خودمان در این مسیر کمک شایان توجهی داشته باشیم.
در ادامه این نشست رییس سازمان توسعه تجارت از رشد 18 درصدی صادرات غیر نفتی در پنج ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: صادرات غیرنفتی با احتساب میعانات گازی به 21 میلیارد دلار رسید.


ولی‌الله افخمی‌راد گفت: دولت با ارائه بسته خروج از رکود، پیشنهاداتی را برای تقویت میزان تقاضا ارائه کرده است که به تبع آن عرضه کالا تقویت شود و میزان تولید افزایش یابد.
وی یکی از ابزارهای سازمان توسعه تجارت برای توسعه صادرات غیر نفتی را برگزاری مراسم‌هایی همچون بزرگداشت روز ملی صادرات دانست و گفت: تشویق صادرکنندگان برتر کشور علاوه بر اینکه باعث ارتقاء جایگاه صادرکنندگان می‌شود، انگیزه لازم را به آنان در مسیر خدمت به کشور می‌دهد.
رییس سازمان توسعه تجارت با تاکید بر مصوبه شورای عالی صادرات برای حمایت از صادرات کالاهای با ارزش افزوده بالا و «های‌تک» گفت: تلاش می‌کنیم در بودجه سال آینده، مشوق‌های صادراتی در ردیف بودجه مستقل به مجلس ارائه شود.


افخمی‌راد با تقدیر از مسئولان بانک دی، حامی مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات، اظهار امیدواری کرد نقش و سهم بانک‌ها در توسعه صادرات غیرنفتی بیش از پیش افزایش یابد.

منبع : بانک دی

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی