وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳

فهرست کاربری

کد خبر : 219
تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 - 20:04

چه قشری بیشترین مالیات را پرداخت میکنند؟

 

مالیات

به گزارش بانک تو به نقل از ایرنا علی عسکری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به این پرسش که گفته می شود بیشترین مالیات را حقوق بگیران پرداخت می کنند، آیا این امر صحت دارد یا خیر، افزود: البته این امر مقایسه است و برای رسیدن به سهم هر بخش باید مجموع پرداخت ها را با یکدیگر مقایسه کرد.

وی ادامه داد: اگر مالیات حقوق بگیران را با سایر بخش های اقتصادی همانند فعالیت های شغلی و صنفی مقایسه کنیم این بخش مالیات بیشتری پرداخت می کند و سازمان امور مالیاتی در سال های اخیر برای رفع این مشکل به بخش های دیگر اقتصاد ورود کرده تا مالیات برحق را دریافت کند.

عسکری تصریح کرد: هر کس که در زمینه مالیات بیشترین اعتراض را می کند، کمترین مالیات را پرداخت کرده و غیرشفاف تر عمل می کند و این امر سیگنالی برای سازمان امور مالیاتی است.

وی ادامه داد: حقوق بگیران قشر نظام مندی هستند که قبل از دریافت حقوق، مالیات خود را نسبت به سایر بخش های اقتصاد دقیق تر و زودتر پرداخت می کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، اظهار داشت: البته برخی از حقوق بگیران از چندین شغل حقوق دریافت و برای چندین پایه مالیاتی استفاده می کنند که پایه های معافیت این افراد باید یکی شود.

وی با بیان اینکه پایه حقوق سالانه 12 میلیون تومان از معافیت برخوردار است، اظهار داشت: فردی که حقوقش از 12 میلیون تومان بیشتر باشد مازاد آن را باید مالیات پرداخت کند.

منبع : ایرنا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی