وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۶

فهرست کاربری

کد خبر : 244
تاریخ انتشار : 15 مهر 1393 - 18:28

صندوق بین الملل پول خواستار تدابیر جدید برای کمک به رشد اقتصاد جهان شده است

 

اقتصاد

به گزارش سایت بانک تو به نقل از چاینا دیلی، کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول تاکید کرد که مهمترین کار در شرایط کنونی کمک به اقتصاد جهانی برای غلبه بر اوضاع نابسامان کنونی و افت رشد و رونق است. عملکرد رشد اقتصادی جهان رضایت بخش و مطلوب نبوده و هنوز خطرات زیادی اقتصاد جهان را تهدید می کند.

بر اساس این گزارش وی افزود: بله رشد و رونق اقتصادی وجود دارد و همه آن را احساس می کنند ولی سطح رشد اقتصادی و اشتغال زایی کافی نیست. جهان به رشد اقتصادی بیشتر و بیشتر نیاز دارد.

صندوق بین المللی پول قصد دارد در روزهای آینده گزارش جدید خود در خصوص چشم انداز اقتصادی جهان را منتشر کند که پیش بینی می شود در این گزارش پیش بینی صندوق نسبت به رشد اقتصادی جهان در سال 2014 افزایش یافته است.

به نظر می رسد رشد اقتصادی جهان در سال 2015 میلادی نیز چندان چشمگیر و قابل توجه نخواهد بود.

لاگارد افزود: کشورهای در حال توسعه و نوظهور بخش زیادی از بار رشد اقتصادی جهان از سال 2008 تاکنون را بر دوش کشیده اند و بیش از 80 درصد رشد اقتصاد جهانی در سال های اخیر مربوط به این کشورها بوده است.

لاگارد گفت: آسیا و به خصوص چین نقش مهمی در رشد فعالیت های اقتصادی جهان خواهند داشت ولی روند رشد و رونق اقتصادی کشورهای نوظهور نیز با افت محسوسی روبرو شده است.

لاگارد در ادامه تاکید کرد که آمریکا و انگلیس در بین کشورهای صنعتی و توسعه یافته ساختارهای اقتصادی قوی تری نسبت به گذشته دارند و ژاپن و فرانسه نیز از ضعیف ترین ساختارهای اقتصادی رنج می برند.

مارکوس رودلائور معاون آسیا و اقیانوسیه صندوق بین المللی پول نیز تاکید کرد که رشد اقتصادی چین در سال 2014 میلادی به 7.4 درصد خواهد رسید و این رقم طی سال آینده نیز به کمتر از 7.1 درصد می رسد.

رشد اقتصادی چین سال 2013 میلادی به کمتر از 7.7 درصد رسید که این پایین ترین رقم از سال 1999 میلادی بوده است.

لاگارد در ادامه هشدار داد که متوقف شدن محرک پولی فدرال رزرو آمریکا تاثیر منفی زیادی بر کل اقتصاد جهانی خواهد داشت.

منبع : چاینا دیلی

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی