وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۶

فهرست کاربری

کد خبر : 319
تاریخ انتشار : 22 مهر 1393 - 20:59

فروش 2 هزار و 200 میلیارد تومان از اموال مازاد خودرو سازان

 

خودرو

 به گزارش سایت بانک تو ایران در شرایطی در سه ماه فصل بهار بیشترین رشد تولید خودرو در جهان داشته که بسیاری این سوال را مطرح می کنند که خودروسازان داخلی نقدینگی مورد نیاز برای خود برای تولید خودرو را در شرایط رکود حاکم بر کشور و نبود نقدینگی از کجا تامین کرده اند؟ براساس آمار سازمان بین المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری ایران در سه ماه دوم سال 20134 ( برابر با بهار 93) رشد 39 درصدی را تجربه کرده و 488 هزار خودرو در این مدت در کشور تولید شده است. این رشد تولید خودرو حتی خود را در رشد اقتصادی 4.6 درصدی اعلام شده از سوی دولت هم نشان داده تاجایی که دکتر نیلی مشاور اقتصادی رئیس جمهور رشد تولید نفت و خودرو را مهم ترین عامل رسیدن به رشد اقتصادی در سه ماه بهار امسال اعلام کرده است.

براساس اعلام مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله وزیر صنعت شرکت های خودروسازی در ماه های گذشته برای تامین نقدینگی مورد نیاز خود و ادامه تولید دو هزار و 200 میلیارد تومان از اموال مازاد خود را فروخته‌اند. نیمه شهریور ماه نعمت زاده در جمع صنعتگران کشور اعلام کرد گروه صنعتی ایران خودرو به غیر از سهام بانک پارسیان که هم اکنون در اختیار دارد، مابقی اموال خود را واگذار کرده و منابع آن را به سمت تولید سوق داده است.

در سال های گذشته شرکت های خودروساز داخلی همواره از «بهره بانکی» به‌عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه‌های تولید خودرو نام می‌برند و حالا استفاده از منابع مازاد راهی برای کاهش وابستگی این شرکت ها به سیستم بانکی محسوب می شود. براساس اعلام خودروسازان حدود 13 درصد از هزینه تولید خودرو در کشور با بهره‌های بانکی در ارتباط است.

پیش از این سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری در آخرین گزارش خود اعلام کرد ایران از نظر میزان تولید خودرو در جایگاه نوزدهم جهان قرار دارد. تولید خودروی ایران که در ساله ای 2012 و 2013 با افت 25درصدی و 38درصدی مواجه شده بود در سال 2014 رو به افزایش گذاشته است. البته در ماه های گذشته شرکت های خودروساز در شرایطی اموال مازاد خود را فروختند که دولت یازدهم در تلاش است بانک ها را نیز به فروش اموال مازاد خود و تامین اعتبار برای دادن وام به بخش صنعت و تولید مجبور کند، اتفاقی که تاکنون رخ نداده است.

منبع : خبر آنلاین

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی