وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۳

فهرست کاربری

کد خبر : 366
تاریخ انتشار : 26 مهر 1393 - 19:56

تشریح جایگاه معدن و صنایع معدنی در برنامه ششم

 

معدن

محمد فاطمیان در خصوص جایگاه معدن و صنایع معدنی در تدوین برنامه ششم گفت: زمانی که از برنامه صحبت می‌شود باید جنس آن راهبردی و سیاست‌گذاری باشد. به همین دلیل باید در برنامه‌های عملیاتی پایین دستی بخش محورهای مورد نظر هر کدام در یک راستا و منطبق با اسناد بالا‌دستی سیاست‌های ابلاغی کلان کشور تدوین شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه سیاست‌های اقتصاد کلان را در بخش صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته‌ایم، اظهار کرد: برنامه‌ عملیاتی را برای برنامه ششم در نظر گرفته‌ایم.

او افزود: هدف این است که زنجیره تولید مواد معدنی را از ابتدا تا انتها به صورت منسجم و برنامه‌ریزی‌شده دنبال کنیم؛ به طوری که تمام مراحل در داخل صورت بگیرد.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این در حوزه اکتشاف باید مطالعات زیادی صورت بگیرد، گفت: باید سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را با این حوزه آشنا کنیم تا توسط دانش فنی و به‌روز بتوانند یک واحد فرآوری خوب که نتیجه آن تولید محصولات واسطه‌ای برای صنایع دیگر است، داشته باشند و این‌ها مواردی است که در برنامه‌ ششم به وضوح دیده خواهد شد.

فاطمیان با بیان این‌که حوزه صنایع معدنی متکی بر مواد معدنی بومی داخلی است،‌ گفت: این حوزه نیاز به سرمایه‌گذاری خوبی دارد که در برنامه‌ ششم این دیدگاه‌ها دیده می‌شود.

او با بیان این‌که حوزه معدن قابلیت ارز‌آوری خوبی دارد و متکی به پتانسیل‌های داخلی است، اظهار کرد: این حوزه یک حوزه ارز‌آور است و ارز‌بر نیست، یعنی ما ارزی را خارج نمی‌کنیم و تنها در حوزه برخی افزودنی‌ها در پروسه‌ تولید ارز در این حوره از کشور خارج می‌شود.

منبع : ایسنا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی