وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹

فهرست کاربری

کد خبر : 420
تاریخ انتشار : 30 مهر 1393 - 21:01

کار آزاد مساوی با پول بیشتر

 

پول

به گزارش سایت بانک تو  براین اساس طی سال گذشته میزان درآمدهای پولی خالص مردم 28 درصد رشد را تجربه کرده است. در همین دوره زمانی درآمد حاصل از فعالیت های کشاورزی بیش از 50 درصد رشد داشته است.

این اتفاق هم در شرایطی رخ می دهد که طی سال های گذشته بخش کشاورزی به دلیل واردات بالا و همچنین اجرای قانون هدفمندی یارانه ها با بحران کاهش میزان درآمد مواجه بود. اما حداقل گزارش بانک مرکزی نشان می دهد طی سال 92 کشاورزان به بالاترین میزان «رشد» درآمد در مقابل گروه های کاری مختلف دست پیدا کرده اند.

در همین دوره زمانی درآمد از مشاغل آزاد با رشد 37 درصدی مواجه بوده است. براین اساس در میان گروه های شغلی بیشترین میزاد رشد درآمد به کشاورزان و سپس مشاغل آزاد اختصاص پیدا کرده است.

پس از این دو گروه شغلی کارمندان بخش خصوصی و کارمندان بخش دولتی و عمومی قرار دارند. برهمین اساس طی سال گذشته بیشترین میزان درآمد به خانوارهای اختصاص پیدا کرده که سه نفر شاغل داشته اند. براساس گزارش بانک مرکزی این خانوارها 423096700ریال در سال درآمد داشته اند.

در آمد پولی ناخالص این خانوارها نیز 321362884 ریال بوده است. اما میزان درآمد برای یک خانوار با بعد 3.47 نفر در سال گذشته 276867379 ریال بوده است. همین خانوار در صورت درآمدش از مزد و حقوق دولتی 26148347 ریال بوده ولی در همین دوره زمانی درآمد کارمندان بخش خصوصی با همین بعد خانوار 35448496 ریال بوده است. براین اساس میزان حقوق و مزد دریافتی کارمندان بخش خصوصی بیشتر از کارمندان بخش دولتی برآورد شده است.

اما بیشترین میزان درآمد به کسانی تعلق دارد که در بخش های آزاد غیرکشاورزی فعالیت می کنند. این خانوارها طی سال 92 51585520 ریال درآمد داشته اند. در آمد حاصل از فروش کالاهای دست دوم همین خانوارها نیز 9336251 ریال بوده است. این بررسی ها تایید می کند با وجود اینکه مشاغل کشاورزی با رشد درآمد همراه بوده اند ولی بیشترین میزان درآمد خالص به کسانی تعلق گرفته که در بخش مشاغل آزاد کار می کرده اند.

 

 

 

 

منبع : بانک مرکزی

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی