وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲

فهرست کاربری

کد خبر : 476
تاریخ انتشار : 06 آبان 1393 - 18:47

در چه صورت بازار آزاد خودرو از رکود خارج خواهد شد؟

 

خودرو

به گزارش سایت بانک تو به نقل از رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل گفت: در صورتی که ایران خودرو و سایپا مانند سال‌های پیشین محصولات خود را به صورت امانی در اختیار نمایشگاه‌داران اتومبیل بگذارند بازار آزاد خودرو از رکود خارج خواهد شد.

حسن زمانی‌افشار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد:‌ از ابتدای سال جاری تاکنون بازار خودرو در رکود به سر می‌برد.

وی با بیان این‌که فرار رسیدن ماه محرم و پس از آن نیز صفر، رکود بازار خودرو را تشدید کرده است، خاطرنشان کرد: در این شرایط نمایشگاه‌داران اتومبیل به دلیل کاهش شدید معاملات متحمل زیان زیادی شده‌اند.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل ادامه داد:‌ تا سال 1390 ایران خودرو و سایپا علاوه بر نمایندگی‌های فروش خود، محصولاتشان را به صورت امانی در اختیار نمایشگاه‌داران اتومبیل معتبر و مورد اعتماد خود قرار می‌دادند تا با اندکی سود بیشتر در بازار آزاد بفروشند.

وی افزود: در شرایط فعلی آغاز مجدد این کار می‌تواند از یک سو باعث افزایش دسترسی مشتریان به محصولات این دو خودروساز بزرگ با قیمت‌های مناسب شده و از سوی دیگر نیز معاملات بازار آزاد خودرو را رونق بخشد.

زمانی‌افشار با بیان این‌که هم اکنون دلالان و واسطه‌ها محصولات ایران خودرو و سایپا را از این خودروسازان و نمایندگی‌های آن‌ها خریداری کرده و با قیمت‌های گزاف در بازار آزاد می‌فروشند، تصریح کرد: فروش امانی خودرو توسط نمایشگاه‌داران اتومبیل باعث می‌شود دست واسطه‌ها و دلالان از این بازار کوتاه شده و فاصله بین قیمت کارخانه‌ای و آزاد خودروها نیز به حداقل خود برسد.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل خاطرنشان کرد:‌امیدواریم با توجه به رشد قابل توجه تولید ایران خودرو و سایپا در سال جاری‌، این شرکت‌ها فروش امانی خودرو به نمایشگاه‌های اتومبیل معتبر را پس از پنج سال وقفه مجددا در دستور کار خود قرار دهند.

منبع : ایسنا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی