وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵

فهرست کاربری

کد خبر : 487
تاریخ انتشار : 07 آبان 1393 - 17:59

ثبات قیمت طلا و افزایش قیمت نفت

 

نفت

به گزارش سایت بانک تو قیمت جهانی طلا در معاملات امروز چهارشنبه تغییر قابل توجهی نسبت به روز گذشته نداشت و هر اونس طلا در این روز در برابر 1228 دلار معامله شد.

قیمت طلا در این روز نسبت به روز قبل نیم دلار کاهش داشته است این در حالی است که فلز زرد طی یک سال گذشته 116 دلار از ارزش خود را از دست داده است.

نشست فدرال رزرو آمریکا از روز گذشته آغاز شده و قرار است امروز به پایان برسد. نتایج این نشست می تواند در تعیین زمان افزایش نرخ بهره در آمریکا تعیین کننده باشد.

سرمایه گذاران به دقت هرگونه اعلام نظر فدرال رزرو را رصد می کنند تا نظر بانک مرکزی آمریکا در مورد زمان افزایش نرخ بهره و وضعیت اقتصاد جهانی را حدس بزنند.

با توجه به آمارهای شکننده از بازارهای مالی در طی یک ماه گذشته، فدرال رزرو احتمالا تمایل خود را برای منتظر ماندن بیشتر قبل از افزایش نرخ بهره تکرار خواهد کرد. تاخیر در افزایش نرخ بهره می تواند قیمت طلا را افزایش دهد.

در بازار نفت شاهد افزایش قیمت ها طی امروز بودیم به طوری که هر بشکه نفت برنت دریای شمال در این روز در برابر 86 دلار و 47 سنت معامله شد. قیمت نفت برنت در این روز 44 سنت نسبت به روز گذشته افزایش داشته است. قیمت نفت سبک آمریکا نیز 45 سنت افزایش یافت و به 81 سنت و 87 سنت در هر بشکه رسید.

قیمت جهانی نفت طی سه ماه گذشته 25 دلار کاهش یافته است و این در حالی است که اوپک با تامین 40 درصد نفت مورد نیاز جهان واکنشی در برابر این افت قمیت انجام نداده است.

برخی موسسات تخصصی و کارشناسان انرژی پیش بینی می کنند قیمت نفت همچنان روندی نزولی را طی کند و حتی به مرز 60 دلار در هر بشکه برسد. اما با توجه به نیاز اعضای اوپک به نفت بالای 80 دلار انتظار نمی رود چنانچه قیمت نفت به کاهش خود ادامه دهد اوپک واکنشی از خود بروز ندهد.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی