وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۷

فهرست کاربری

کد خبر : 498
تاریخ انتشار : 07 آبان 1393 - 19:46

ضرر اقتصاد کشور بدنبال قیمت گذاری محصولات

 

ولی‌الله افخمی

 به گزارش سایت بانک تو به نقل از خبرنگار ایسنا، ولی‌الله افخمی - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - در همایش تجلیل از صادکنندگان صنایع کوچک با بیان این‌که شهرک‌های صنعتی فعالیت خود را برای افزایش صادرات انجام داده‌اند، گفت: در دولت جدید در تمام برنامه‌ها تاکید زیادی به صادرات شده است.

افخمی ادامه داد: آنچه اخیرا در کشور شاهد آن هستیم بحث سیاست خروج از رکود و افزایش صادرات است که باید به این نکته توجه کرد، رسیدن به صادرات الزاماتی نیاز دارد.

وی با اشاره به الزامات لازم برای رسیدن به این برنامه گفت: شرط لازم برای افزایش صادرات، افزایش تولید است. به همین دلیل باید ظرفیت سازی در کشور صورت بگیرد.

رییس سازمان توسعه تجارت ادامه داد: ظرفیت‌سازی به این معناست که کالا بیش از نیاز داخل تولید شود.

افخمی با بیان این‌که برای ایجاد ظرفیت‌سازی، دولت نیز باید وظایفی را برعهده بگیرد، گفت: دولت باید در دو بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری اقداماتی را انجام دهد.

رییس سازمان توسعه تجارت ادامه داد: در بخش سخت‌افزار دولت باید زیرساخت‌ها را فراهم کند و شهرک‌های صنعتی به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم این اصل می‌توان گفت تاکنون وضعیت خوبی داشته است اما باید حمایت‌های بیشتری صورت بگیرد.

افخمی وظایف نرم‌افزاری دولت را اعطای تسهیلات در اختیار صنعتگران عنوان و اظهار کرد: اقداماتی که در داخل شهرک‌های صنعتی صورت می‌گیرد نباید نیاز به مجوز داشته باشد.

وی با بیان این‌که شرایط کشور نسبت به گذشته تغییرات زیادی پیدا کرده است، گفت: بخش خصوصی موظف است کالایی را که تولید می‌کند با کیفیت تولید کند و در این راستا دولت نیز وظیفه‌ بستر‌سازی صادرات را برعهده گیرد.

رییس سازمان توسعه تجارت ادامه داد: واحد‌های صنعتی کوچک برای ورود به بازار صادرات نمی‌توانند به تنهایی وارد شوند و باید از طریق انجمن‌ها و کنسرسیوم‌ها محصول خود را صادر کنند.

 

منبع : ایسنا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی