وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۵

فهرست کاربری

کد خبر : 589
تاریخ انتشار : 14 آبان 1393 - 20:27

دریافت 900 میلیون دلار درآمد نفتی بلوکه شده ایران از هند

 

پول

 به گزارش سایت بانک تو به نقل از منابع آگاه گزارش داد پالایشگاه‌های هندی تحت توافق هسته ای مقدماتی، پرداخت 900 میلیون دلار درآمد نفتی بلوکه شده به ایران را روز چهارشنبه کامل کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این خبرگزاری انگلیسی به نقل از منابع صنعتی هندی نوشت: پرداخت 400 میلیون دلار ماه گذشته انجام گرفت و اکنون شرکت‌ها دومین قسط بدهی خود به میزان 500 میلیون دلار را پرداخت کردند.

در قسط 500 میلیون دلاری، شرکت پالایش و پتروشیمی مانگالور و اسار هر یک 200 میلیون دلار، شرکت نفت هند حدود 60 میلیون دلار و شرکت نفت هندوستان حدود پنج میلیون دلار پرداخت کردند.

این پول علاوه بر 1.65 میلیارد دلاری بود که آخرین بار برای تسویه بیش از یک سوم از چهار میلیارد دلار بدهی نفتی هند به ایران پرداخت شد. پالایشگاه‌های هند 1.65 میلیارد دلار بدهی تسویه شده قبلی را در سه قسط مساوی 550 میلیون دلار در 26 ژوئن، هشتم ژوییه و 24 ژوییه پرداخت کردند.

به گزارش ایسنا، از ژوییه سال 2011 هند 55 درصد از پول خرید نفتی خود از ایران را از طریق هالک بانک ترکیه به یورو پرداخت می‌کرد و باقی 45 درصد را به روپیه به حساب بانک "یو سی او" واریز می‌کرد. پرداخت به یورو در فوریه سال 2013 تحت فشارهای آمریکا متوقف شد در حالیکه پرداخت به روپیه از طریق بانک "یو سی او" ادامه یافت و هند به دنبال راهی برای پرداخت باقی بدهی خود بوده است.

بدهی‌های نفتی گذشته هند به ایران حداکثر به چهار میلیارد دلار بالغ می‌شود.

پرداخت این پول به صورت مبادلات اتکایی به ارزهای مختلف انجام می‌شود و در ابتدا به بانک مرکزی هند منتقل می‌شود که این پول را به دلار تبدیل می‌کند و پس از اینکه تایید شد ایران طلبش را به درهم از بانک مرکزی امارات دریافت کرده است، به حساب این بانک منتقل خواهد کرد.

منبع : ایسنا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی