وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۶

فهرست کاربری

کد خبر : 627
تاریخ انتشار : 17 آبان 1393 - 19:43

رییس اتاق اصناف کشور از اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده خبر داد

 

مالیات

به گزارش سایت بانک تو علی فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده باید در کارگروه‌های مختلف، مراحل قانونی خود را سپری کند و پیشنهادات مربوطه در این زمینه به مجلس ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه اصلاح این قانون در مجلس در حال بررسی است و کمیسیون‌های خاصی تدوین شده که در این زمینه مشغول کار هستند، گفت: کارگروهی برای اصلاح این قانون تشکیل شده و در سازمان امور مالیاتی کشور کمیته‌هایی متشکل از اتاق اصناف، وزارت تجارت و دیگر مراکز مربوطه فعالیت می‌کنند و هر 48 ساعت گزارشی از آن تهیه و اعلام می‌شود.

به گفته فاضلی نکته‌ مهم این است که تعامل خوبی برای اصلاح این قانون وجود دارد. البته ایراداتی در آن وجود داشت که در این زمینه اقدامات لازم انجام شد.

نحوه اخذ مالیات بر ارزش افزوده ضربه شدیدی به تولید وارد می‌کرد

رییس اتاق اصناف کشور با تاکید بر اینکه نتایج ‌باید به گونه‌ای باشد که در نهایت به نفع جامعه، دولت و مردم باشد، گفت: کسبه از این نوع مالیات ناراضی بودند چون ضربه شدیدی به تولید وارد می‌کرد و ما بارها تاکید کردیم که مالیات بر ارزش افزوده یک قانون است اما بسترهای اجرایی آن برای حوزه‌های مختلف اصناف اصلا فراهم نیست.

وی یادآور شد: در حال حاضر این مالیات از تولیدکننده، تبدیل کننده، فروشنده و واردکننده اخذ می‌شود و این درحالی است که این مالیات فقط مالیات بر مصرف است و همه این اقدامات در نهایت به نفع مصرف‌کننده است.

به گزارش ایسنا، چندی پیش نیز علیرضا طاری‌بخش، معاون سازمان امور مالیاتی توضیحاتی درباره مالیات بر ارزش افزوده ارائه و تصریح کرد که دلالان و قاچاقچیان از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده ضرر می‌کنند.

به گفته وی قانون مالیات بر ارزش افزوده، به عنوان آمره کشور از ابتدای مهر 1387 با هدف اصلاح نظام مالیاتی در راستای طرح تحول اقتصادی کشور به منظور ساماندهی نظام مبادلات اقتصادی، ترویج صدور صورتحساب خرید و فروش بین فعالان اقتصادی، رصد گردش کالا و خدمات از مبدا تا مقصد، شناسایی فعالان پنهان در نظام مبادلات اقتصادی، کاهش فشار مالیاتی بر فعالیت های مولد، اخذ مالیات واقعی از صاحبان درآمد و ... تصویب و اجرایی شده است.

منبع : ایسنا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی