وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸

فهرست کاربری

کد خبر : 679
تاریخ انتشار : 20 آبان 1393 - 20:01

نزول قیمت جهانی نفت

 

نفت

به گزارش سایت بانک تو به نقل از خبرگزاری رویترز، با تقویت ارزش دلار و تولید بالای نفت در میادین نفت شیل آمریکا که کاهش تولید در لیبی را جبران کرده است، نفت برنت امروز در نزدیکی 82 دلار معامله شد که تنها اندکی بیش از پایین‌ترین قیمت 4 سال اخیر بود که هفته گذشته به ثبت رسید.

قیمت اواخر ماه ژوئن تاکنون حدود 30 درصد کاهش یافته است و اکنون تمامی نگاه‌ها به نشست 27 نوامبر اوپک دوخته شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه دسامبر پس از کاهش بیش از یک دلاری در جلسه قبل، امروز با 30 سنت کاهش به 82 دلار و 4 سنت رسید. در معاملات اولیه امروز قیمت نفت برنت به 81 دلار و 87 سنت رسیده بود که فاصله چندانی با پایین ترین رقم از اکتبر 2010 تاکنون (81 دلار و 63 سنت) که هفته گذشته به ثبت رسید نداشت.
قراردادهای ماه دسامبر روز پنجشنبه منقضی می‌شود.

قیمت نفت برنت هفته گذشته برای هفتمین هفته متوالی کاهش یافت که طولانی‌ترین دوره کاهشی از اواخر سال 2002 تاکنون بود. یکی از دلایل کاهش قیمت‌ها افزایش تولید کشورهای غیرعضو اوپک و به خصوص آمریکاست.

قیمت نفت خام آمریکا نیز که دیروز یک دلار و 25 سنت کاهش یافته بود، امروز 38 سنت دیگر کاهش یافت و به 77 دلار و 2 سنت رسید.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد: کاهش قیمت ها تاثیر ناچیزی بر میزان تولید نفت در امریکا داشته و تولید در میادین نفت شیل علائمی از کاهش را از خود نشان نمی‌دهد.

یوسوکه ستا، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «تولید کنندگان آمریکایی ممکن است سال آینده شروع به کاهش تولید خود کنند. اگر ما شاهد تایید این مسئله باشیم، قیمت‌ها ممکن است مجدداً رونق بگیرند، اما تا زمانی که تولید کشورهای غیر عضو اوپک رو به افزایش است، بازار همچنان روند کاهشی خود را ادامه خواهد داد».

منبع : رویترز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی