وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۱

فهرست کاربری

کد خبر : 729
تاریخ انتشار : 22 آبان 1393 - 20:58

افزایش صادرات ایران به کشورهای اروپایی نسبت به سال گذشته

 

صادرات

 صادرات ایران به کشورهای اروپایی مختلف در هفت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش سایت بانک تو به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بزرگترین مشتری اروپایی صادرات ایران ترکیه است که در این مدت هفت ماهه یک میلیون و 365 هزار و 193 تن کالا به این کشور صادر شده است.

بر اساس آمار گمرک ارزش این صادرات به حدود یک میلیارد و 94 میلیون دلار می‌رسد که از لحاظ وزنی 3.08 و از لحاظ ارزش 5.64 درصد از کل صادرات کشور در این مدت را شامل می‌شود.

این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته حدود 900 هزار تن کالا به ارزش حدود 945 میلیون دلار به این کشور صادر شده است که به این ترتیب صادرات به کشور ترکیه در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 15 درصد افزایش یافته است.

همچنین در این مدت کشور ایتالیا با دریافت حدود 362 هزار تن کالای ایرانی به ارزش 264 میلیون دلار رتبه دوم را در بین مشتریان اروپایی صادرات ایران و 1.36 درصد از کل صادرات ایران را به خود اختصاص داده است.

در مدت هفت ماهه سال گذشته حجم کالاهای صادر شده به ایتالیا از ایران به 85 هزار و 946 تن به ارزش حدود 93 میلیون دلار رسید که به این ترتیب آمار حاکی از افزایش 182 درصدی صادرات ایران به اروپا در این مدت است.

بر اساس این گزارش در هفت ماهه سال جاری 44 هزار و 818 تن کالا به ارزش حدود 160 میلیون دلار به کشور آلمان صادر شده است حدود 0.83 درصد از کل صادرات کشور در این مدت را تشکیل می‌دهد.

با توجه به اینکه در مدت مشابه سال گذشته صادرات به این کشور در حدود 16 هزار و 600 هزار تن به ارزش 145 میلیون دلار بوده است، صادرات به این کشور در سال جاری نسبت به سال قبل حدود 10 درصد افزایش داشته است.

در این میان در بین کشورهای اروپایی دریافت کننده صادرات ایران که سهم قابل توجهی در این زمینه دارند، تنها صادرات به فدراسیون روسیه حدود 13 درصد کاهش یافته است که از 177 میلیون دلار به 153 میلیون دلار در سال جاری رسیده است.

در همین راستا صادرات به کشورهای اسپانیا، انگلستان و بلژیک نیز افزایش یافته است.

منبع : ایسنا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی