وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳

فهرست کاربری

کد خبر : 78
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1393 - 20:14

نشست گروه 20 برای رشد اقتصادی جهان

 

اقتصاد

به گزارش بانک تو ،  نشست وزرای دارایی و روسای بانک های مرکزی 20 کشور بزرگ جهان در حالی امروز یکشنبه در شهر کارینز استرالیا به پایان خواهد رسید که مقام های شرکت کننده در این اجلاس راهبردها و طرح های مورد نظر خود را برای دستیابی به هدف رشد اقتصادی 1.8 درصدی جهان اعلام کرده اند.
بر اساس این گزارش مهمترین دستاورد این نشست مهم اقتصادی آن بوده است که وزرای دارایی و روسای بانک های مرکزی گروه 20 موافقت کرده اند که تدابیر و سیاست های ویژه را اتخاذ کنند تا رشد اقتصادی جهان تا 5 سال آینده بیش از 2 درصد افزایش یابد.
راهبردهای مطرح شده در این نشست شامل اجرای اصلاحات ساختاری و نقش بیشتر بخش خصوصی در رشد و رونق اقتصادی بوده است.
در اطلاعیه نشست کشورهای G20 که در استرالیا اعلام شد،‌ آمده است: اقتصاد جهانی هنوز هم نقاط ضعف در تقاضا دارد و محدودیت طرف عرضه مانع رشد اقتصاد کشورها می‌شود.
در این اطلاعیه آمده است:"ما نیاز به رشد قوی، پایدار و متوازن بخش های مالی برای حفاظت از اقتصاد داریم تا ما را از خطرات اقتصادی در امان نگه دارد و برای مردم شغل ایجاد کند و ما متحد و مصمم در پاسخ  به این چالش ها هستیم".
یکی از اولویت های اصلی G20  افزایش  GDP کشورهای عضو به بیش از 2 درصد تا سال 2018 است.
وزرای کشورها اعلام کردند: "مجموعه ای از اقدامات جدید را توسعه داده‌ایم که باعث رشد، تسهیل حمایت از سرمایه گذاری با کیفیت بهتر، اشتغال و افزایش تجارت و ترویج رقابت خواهد شد".
سیاست های پولی در اقتصادهای پیشرفته همچنان در راستای حمایت از بهبود اقتصادی است و باید فشار تورم مطابق با تعهدات بانک مرکزی اعمال شود.
"ما بالقوه برای کاهش خطر بیش از حد در بازارهای مالی، به ویژه در یک محیط با نرخ بهره پایین و سرمایه‌گذاری‌های کم هستیم."
این گروه تاکید کرد که  سرمایه گذاری برای افزایش تقاضا و بالا بردن رشد اقتصادی در کشورها حیاتی است.
آنها اعلام کردند"، امروز به ابتکار زیرساخت های جهانی توافق برای افزایش سرمایه گذاری با کیفیت، به ویژه در زیرساختها تاکید داریم"
وزرای اقتصادی G20 اعلام کردند که در پی بحران مالی جهانی در سال 2008، کشورهای توسعه یافته در حال حاضر یک سیستم مالی قوی تر و مقاوم تر است که  عامل  رشد در اقتصاد جهانی است.
"ما همچنان به اتخاذ اقدامات عملی برای کمک به کشورهای در حال توسعه حفظ و رشد درآمد پایگاه های خود و کمک به کسانی که مایل به تبادل اطلاعاتند هستیم.

منبع : بنکر

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی