وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶

فهرست کاربری

کد خبر : 963
تاریخ انتشار : 06 آذر 1393 - 14:16

20 میلیارد دلار در بخش نفت فاینانس به ایران پرداخت شده است

نفتبه گزارش سایت بانک تو به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، سید محمدقاسم حسینی اظهار کرد: 70 صندوق ثروت ملی در کشورهای دنیا وجود دارد که کویت در سال 1953 نخستین کشور دارای صندوق ثروت ملی است. در جنگ عراق با کویت که صادرات نفت کویت قطع شد، این صندوق موظف شد حقوق مردم را پرداخت کند.

وی با بیان اینکه هیچ‌کدام از صندوق‌های دنیا وظیفه پرداخت تسهیلات را ندارند، افزود: در نروژ، حتی یک سنت از پول نفت در بودجه دولت این کشور نمی‌آید و تمام درآمد حاصل از فروش نفت به صندوق ثروت ملی این کشور وارد می‌شود.

قائم‌مقام صندوق توسعه ملی اضافه کرد: شاید انتظار می‌رود که صندوق توسعه ملی مانند یک صندوق حمایتی عمل کند اما این صندوق یک صندوق بین نسلی است. به این معنی که ثروت ملی را با سرمایه‌گذاری در بازارهای جهانی به نسل بعدی انتقال می‌دهد و پشتوانه‌ای برای نسل آینده است.

وی ادامه داد: در سه سال گذشته که همه کشورها فاینانس نفت ایران را قطع کردند، صندوق توسعه ملی این کمبود مالی را جبران کرد. بیش از 20 میلیارد دلار در بخش نفت فاینانس پرداخت شده است.

حسینی به بحث گردشگری اشاره و تاکید کرد: حداقل تا پنج سال آینده، هیچ طرح ارزی به دلیل کمبود منابع مالی رد نخواهد شد اما در طرح ریالی با مشکل مواجه هستیم. گردشگری، بخشی است که سوددهی آن مانند نفت و پتروشیمی نیست و امکانی در صندوق توسعه ملی وجود دارد که می‌توان از آن برای حمایت از گردشگری استفاده شود.

وی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی یک صندوق کاملا ارزی است حتی تبدیل ارز به ریال از صندوق در داخل کشور ممنوع است، تاکید کرد: پس از یک قرارداد، قرار بر این شد که 20 درصد منابع صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی و صنعت وارد شود.

قائم‌مقام صندوق توسعه ملی اضافه کرد: پیش‌بینی این است که 11 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی وارد ‌شود که 1100 میلیون دلار (2900 میلیارد تومان) سهم صنعت و همین مقدار به کشاورزی اختصاص داده خواهد شد.

حسینی ادامه داد: به گفته رییس بانک مرکزی در هفت ماهه نخست امسال، 160 هزار میلیارد تومان از طریق سیستم بانکی وام پرداخت شده است.

منبع : ایسنا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی