وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۱

فهرست کاربری

کد خبر : 3
تاریخ انتشار : 05 مرداد 1393 - 16:48

مدیر عامل بانک اقتصاد نوین : باید به بهره وری در نظام بانکی توجه کرد

 

 

مديرعامل بانک اقتصادنوين گفت: بانک‌ها به عنوان وکيل سپرده‌گذاران موظفند با توجه به افزايش نرخ تورم و رشد قيمت تمام شده پول، شرايط را به گونه‌اي مديريت کنند که از افزايش بي‌رويه قيمت تمام شده پول و در نهايت نرخ سود تسهيلات جلوگيري شود.
به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، حسن معتمدي مديرعامل اين بانک در جمع روساي شعب اين بانک با اشاره به لزوم توجه به بهره‌وري در نظام بانکي گفت: نرخ سود سپرده‌ها تاثير مستقيم بر نرخ سود تسهيلات مي‌گذارد و طبيعي است که با افزايش نرخ سود سپرده‌ها نرخ سود تسهيلات نيز افزايش يابد که اين موضوع به نفع استفاده‌کنندگان از تسيلات بانک‌ها نيست.
وي گفت: بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران با درک اهميت اين موضوع در سال جاري نسبت به ابلاغ دستورالعمل يکسان‌سازي نرخ سود سپرده‌ها اقدام کرد که توجه بانک‌ها به اين دستورالعمل زمينه کاهش نرخ سود تسهيلات را در آينده نزديک فراهم خواهد کرد.
معتمدي خاطر نشان کرد: توجه به نرخ‌هاي ابلاغي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران منافع همه ذي‌نفعان نظام بانکي اعم از سپرده‌گذاران، تسهيلات گيرندگان بانک‌ها را تضمين خواهد کرد ضمن اينکه عدم توجه به اين موضوع موجب اقزايش قيمت تمام شده پول و در نهايت افزايش نرخ سود تسهيلات خواهد شد.
وي تاکيد کرد، بانک اقتصادنوين به عنوان طلايه‌دار نظام بانکي خود را مقيد به رعايت دستور العمل‌هاي بانک مرکزي در اين خصوص مي‌داند.
در اين نشست افشين کريمي معاون مالي، عليرضا پويان‌شاد معاون بانکداري خرد، محمد آخرتي مدير امور شعب تهران، علي حسيني مدير امور شعب استان‌ها و تعدادي از روساي شعب تهران نقطه نظرات خود را در اين خصوص بيان کردند.

منبع : روابط عمومی بانک اقتصاد نوین

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی