وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷

فهرست کاربری

کد خبر : 12
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1393 - 19:09

قیمت طلا با افزایش قیمت دلار به چالش کشیده شد

 

طلا


به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی بارونز، گرچه گزارش روز جمعه وزارت کار آمریکا در خصوص عملکرد ناامید کننده اقتصاد این کشور در ایجاد فرصت های شغلی جدید تاحدی موجب کاهش ارزش دلار و افزایش قیمت طلا شد ولی روند نزولی قیمت طلا بار دیگر در روزهای اخیر ادامه یافته و قیمت طلا را به پایین ترین حد خود در 3 ماه اخیر رسانده است.

بر اساس این گزارش بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که وضعیت اقتصادی آمریکا تا پایان امسال همچنان رو به بهبود خواهد بود و انتشار آمارهای مربوط به بازار اشتغال و نرخ بیکاری آمریکا نمی تواند تاثیر چندانی بر تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره داشته باشد.

نشست آتی فدرال رزرو آمریکا قرار است روزهای 16 و 17 سپتامبر برگزار شود. تحلیلگران بین المللی معتقدند روند صعودی ارزش دلار طی ماه های آینده نیز ادامه خواهد یافت و این مساله فشار زیادی را بر قیمت انواع کالاها از جمله طلا وارد خواهد کرد.

ارزش دلار در برابر یورو طی روزهای اخیر به بالاترین حد خود در 14 ماه گذشته رسیده است. انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در منطقه یورو و تصمیم بانک مرکزی اروپا برای کاهش نرخ بهره در نشست هفته گذشته نیز تاثیر زیادی بر افت ارزش یورو و افزایش ارزش دلار داشته است.

برگزاری همه پرسی اسکاتلند و احتمال استقلال این کشور از انگلیس نیز تا حدی موجب کاهش ارزش پوند در برابر دلار آمریکا شده است. البته کارشناسان اقتصادی نسبت به تاثیرات استقلال احتمالی اسکاتلند از انگلیس بر قیمت طلا اختلاف نظر دارند. بیشتر کارشناسان بر این باورند که این مساله تاثیر چندانی بر نوسانات قیمت طلا نخواهد داشت .

از سوی دیگر تنش های بین المللی به خصوص در اوکراین و خاور میانه نیز تاکنون نتوانسته تاثیر چندانی بر افزایش قیمت طلا داشته باشد. شاید تنها تاثیر مهم تنش های بین المللی بر قیمت طلا این بوده که بحران در روابط روسیه و غرب مانع از کاهش بیشتر و شدیدتر قیمت طلا شده است.

به نظر می رشد نشست آتی فدرال رزرو آمریکا تا حد زیادی تکلیف سیاست های پولی و نرخ بهره این کشور را مشخص خواهد کرد.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی