وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵

فهرست کاربری

کد خبر : 133
تاریخ انتشار : 05 مهر 1393 - 18:36

قیمت طلا در 9 ماه گذشته به پایین ترین سطح نوسان خود رسید

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو ، اونس در بازارهای جهانی که به شدت تحت فشار تقویت دلار، عملکرد خوب بازارهای سهام و نگرانی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به افزایش نرخ بهره قرار دارد، مجبور به عقب نشینی به کانال 1210 دلاری شد تا بیشتر پیش بینی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت کاهشی بمانند.

بنابراین گزارش، بازار طلا اولین روز کاری هفته گذشته را با تداوم روند نزولی آغاز و به پایین ترین حد در 8 ماه و نیم اخیر رسید که این امر سبب شد سرمایه گذاران در بازار طلا از انجام معاملات بزرگ خودداری کنند. البته دلار در این روز قدری کاهش یافت اما قدرت این اسکناس سبز در هفته های گذشته چنان بالا رفته بود که افت روز دوشنبه ضرری به آن نزد.

خروج طلا از صندوق های بزرگ سرمایه گذاری جهان در روزهای اخیر نیز تأثیر منفی بر روند طلا داشت، بطوریکه در روز دوشنبه میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر به کمتر از 774 تن رسید که این رقم پایین ترین سطح از دسامبر 2008 میلادی به شمار می رفت.

بازار طلای تهران در روز دوشنبه تحت تأثیر تضعیف نسبی طلای جهانی و دلار داخل با کاهش قیمتها روبرو شد و بهای هر مثقال به 406 هزار و 500 تومان رسید و این در حالی است که روز شنبه در پی افت شدید دلار ( دلار با انتشار خبر لغو تحریم بانک مرکزی و اخبار امیدوارکننده از مذاکرات کاهش یافت) 5700 تومان از ارزش هر مثقال طلای 17 کاست که البته افت اونس نیز در این امر بی تأثیر نبود.

در روز سه شنبه بازارهای جهانی طلا پس از چند روز کاهشی با اعلام خبر حملات هوایی آمریکا به مواضع داعش در سوریه و افت دلار در برابر بیشتر ارزهای عمده، رشد قابل ملاحظه ای را شاهد بود و اونس در کانال 1230 دلاری به بهای 1236 دلار دست یافت اما رشد دلار در ساعات پایانی و سنگینی احیای اقتصادی آمریکا ارزش اونس را به 1223 دلار رساند که نسبت به روز گذشته 8 دلار افزایش داشت و این در حالی است که برآیند پیش بینی کارشناسان در مورد روند کوتاه مدت طلا کاهشی بود.
در این روز بازار تهران همزمان با رشد اونس جهانی، افزایش دلار داخل را شاهد بود که با واکنشی مثبت ارزش هر مثقال و گرم طلا را به 410 هزار و 100 تومان و 94 هزار و 764 تومان رساند.

این گزارش حاکیست، قیمت طلا در روز چهارشنبه با ادامه روند نزولی ارزش یورو در برابر دلار و افزایش شاخص سهام با کاهش روبرو شد و ارزش اونس به 1215 دلار رسید.
در روز چهارشنبه ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا بر پایبندی این بانک برای اجرای سیاست های انبساطی پولی تأکید کرد.
بازار تهران در حالیکه اونس جهانی روز چهارشنبه را با کاهش سپری کرد، در پی رشد دلار و عبور مجدد آن از مرز 3200 تومان، ارزش فلزات طلایی را تقویت کرد که البته با معکوس شدن دلار قدری به عقب نشست اما نسبت به روز گذشته بهای هر مثقال 900 تومان بالاتر ایستاد.

گزارش سایت طلا می افزاید، اونس در روز پنج شنبه در ابتدا در ادامه افت روز گذشته به 1207 دلار رسید که کاهش شاخص دلار و خروج سرمایه از بازار سهام سبب رشد طلا و بهای 1221 دلاری شد.
در روز جمعه اونس بر بهای 1220 دلار و 20 سنت بسته شد که حاکی از رشد 3 دلاری این فلز زرد رنگ است.

شایان ذکر است، روند افت اونس در کنار افزایش روز افزون دلار سبب شد تا اکثر کارشناسان اقتصادی پیش بینی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود را کاهشی و از احتمال ریزش این فلز زرد رنگ به زیر مرز 1200 دلار سخن به میان بیاورند.


آنها معتقد هستند سطح مقاومتی طلا در شرایط کنونی 1235 دلار و سطح حمایتی 1200 دلار خواهد بود که در صورت شکسته شدن سطح حمایتی قیمت طلا به سرعت به سمت بهای 1175 دلار حرکت خواهد کرد.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی