وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹

فهرست کاربری

کد خبر : 202
تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 - 18:14

1190 دلار قیمت جهانی طلا

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از بلومبرگ، قیمت هر اونس طلا در آخرین لحظات مبادلات روز گذشته با 2 درصد کاهش روبرو شد و به کمتر از 1190 دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش بهبود وضعیت بازار کار آمریکا در ماه سپتامبر گمانه زنی ها در خصوص افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو را بیشتر کرده و این مساله موجب افزایش ارزش دلار شده است.

قیمت نقره نیز به پایین ترین حد خود از سال 2010 میلادی رسیده است.

افزایش احتمالی نرخ بهره آمریکا تقاضا برای طلا را با افت شدیدی روبرو کرده است. تعطیلات سراسری چین نیز تاثیر زیادی بر افت تقاضا داشته است.

چارلی بیللو تحلیلگر ارشد موسسه "پنشن پارتنرز" تاکید کرد که بهبود اوضاع بازار اشتغال در آمریکا احتمال افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو را بیشتر کرده و این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

موسسه گلدمن ساش نیز پیش بینی کرد که تقویت اوضاع اقتصادی آمریکا بیش از پیش چشم انداز نزولی قیمت طلا را روشن کرده و این احتمال که قیمت طلا تا پایان امسال به کمتر از 1050 دلار برسد بیشتر شده است.

روبین بیهار تحلیلگر ارشد موسسه مالی سوسایت جنرال فرانسه نیز تاکید کرد که متوقف شدن سیاست های محرک پولی از سوی فدرال رزرو آمریکا مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا در ماه های آینده خواهد بود و این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

منبع : بلومبرگ

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی