وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲

فهرست کاربری

کد خبر : 205
تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 - 18:30

طلا افق منفی بیشتری را ترسیم کرد

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو ، ادامه روند نزولی قیمت طلا در بازارهای جهانی متأثر از بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا و رشد ارزش دلار سبب بازشدن پای نوسان اونس به کانال 1100 دلاری شد و تنش های ژئوپلیتیک بین المللی نیز نتوانست مانع از افت این فلز گرانبها شود که در نهایت با کاهش بیش از 28 دلاری بر 1191 دلار و 20 سنت بسته شد.

بازار طلا در حالی هفته گذشته را آغاز کرد که همچنان دلار مهمترین عامل اثر گذار بر بازار فلزات طلایی و سبب دور شدن سرمایه گذاران از این بازار بود. اما تنش های سیاسی در هنگ کنگ و افت شاخص سهام بورس های آسیایی مانند سوپاپی برای بازار طلا عمل کرد و تاحدودی از فشار دلار کاست.

تحلیلگران اقتصادی معتقد هستند رویدادهای بازار سهام و تنش های سیاسی اثر مقطعی بر روند طلا دارند و دلار در حال حاضر مهمترین عامل تحرک بازار طلاست.

تقویت ارزش دلار و ماندن آن روی بالاترین قیمت در چهار سال گذشته سبب شد تا پیش بینی ها با وجود بحرانهای ژئوپلیتیک کاهشی و ادامه افت طلا تا سطح 1200 دلار قوت بگیرد.

بازار طلای تهران در روز دوشنبه همزمان با افت طلای جهانی شاهد کاهش ارزش دلار بود که این امر سبب افت یک هزار و 700 تومانی هر مثقال طلای 17 عیار شد و این در حالی است که بازار تهران دو روز ابتدایی هفته را تحت تأثیر رشد دلار با افزایش سپری کرده بود و بهای هر مثقال را به 418 هزار تومان رسانده بود.

طلا روز سه شنبه با تقویت ارزش دلار و شاخص بورس و ادامه افت بهای نفت خام کاهش و در مسیر ثبت بیشترین افت ماهانه از ژوئن 2013 قرار گرفت و بهای 1207 دلار را نیز تجربه کرد.
دلار در روز سه شنبه به علت انتشار اطلاعات اقتصادی قوی آمریکا به بالاترین حد در 4 سال گذشته رسید.

در این روز بازار تهران در حالیکه دلار بر بهای 3237 تومان ثابت ماند، تحت تأثیر افت طلای جهانی از هر مثقال طلا 1800 تومان کاست و ارزش این فلز زرد رنگ را به 414 هزار و 500 تومان رساند.

طلا روز چهارشنبه را با ادامه روند صعودی دلار و کاهش تقاضای فیزیکی در بازار چین با کاهش آغاز کرد و احتمال ریزشش را به کمتر از 1200 دلار تقویت کرد اما در ادامه با افزایش روبرو شد و در هر اونس به 1214 دلار و 50 سنت دست یافت.

در این روز افزایش ارزش دلار داخل مانع از تبعیت بازار طلای تهران از اونس جهانی شد و قیمت طلا در پایان این روز نسبت به روز گذشته تغییر خاصی نداشت که با تعطیلی بازار تهران در روز پنج شنبه به مناسبت شهادت امام محمد باقر علیه السلام، ارزش طلا نسبت به روز شنبه 1500 تومان کسر داشت.

روز پنج شنبه را بازارهای جهانی طلا با انتظار اعلام آمار اشتغال زایی آمریکا با آرامش سپری کرد اما در روز جمعه انتشار گزارش وزارت کار آمریکا مبنی بر اینکه اقتصاد این کشور طی ماه گذشته 248 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده و این رقم بیشتر از پیش بینی های اولیه کارشناسان اقتصادی بود، زمینه ی رشد دلار و ریزش طلا به کانال 1100 دلاری فراهم شد.

رشد اقتصاد آمریکا و افزایش ارزش دلار از جذابیت طلا کاسته و روند این فلز زرد رنگ را نزولی کرد تا پیش بینی های بلند مدت برای این فلز گرانبها همچنان کاهشی بماند، بطوریکه بعضی از کارشناسان اقتصادی سال 2015 را سال تضعیف بیشتر طلا می دانند.

چشم انداز بازار طلا همچنان منفی و به ضرر این فلز گرانبهاست و به نظر می رسد سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی 1184 دلار است که با شکسته شدن آن بهترین فرصت برای خرید طلا فراهم می شود.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی