وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱

فهرست کاربری

کد خبر : 225
تاریخ انتشار : 14 مهر 1393 - 17:54

مکه در برابر کاهش فروش طلا

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی عربین بیزینس، فعالان بازار طلای مکه مکرمه اعلام کردند که ادامه مشکلات اقتصادی در کشورهای عربی که از آغاز بهار عربی در این کشورها تشدید شده تاثیر منفی زیادی بر فروش طلا در مکه در ایام مراسم حج داشته است.

بر اساس این گزارش هر سال حجاج زیادی به خصوص از کشورهای عربی برای خرید طلا و جواهر آلات به بازار مکه می آمدند ولی امسال با توجه به ادامه مشکلات و بحران های اقتصادی در کشورهای عربی فروش طلا در بازار مکه با افت چشمگیری روبرو شده است.

این گزارش افزود بازار مکه امسال در مقایسه با سال های قبل خلوت است. فروشندگان در حال خوردن چای و خواندن روزنامه هستند و مشتریان کمی دارند. یک فروشنده طلا در بازار مکه در این باره تاکید کرد که ایام حج امسال برای بازار طلای مکه بدتر از سال گذشته است. میزان فروش طلا و جواهرات در بازار مکه حدود 20 درصد کاهش داشته است. شما می بینید بازار طلای مکه چقدر خلوت است و هیچ وقت بازار به این خلوتی نبوده است.

گزارش سایت طلا حاکیست، مهمترین مشتریان طلا در بازار مکه هر سال حجاج سوری و مصری بوده اند ولی تنش های سیاسی و مشکلات اقتصادی در این کشورها موجب شده تا قدرت خرید مردم به شدت با کاهش روبرو شود و این مساله تاثیر منفی زیادی بر فروش طلای مکه داشته است.

یک فروشنده دیگر طلا در بازار مکه تاکید کرد که اصلا نباید انتظار داشته باشیم که افرادی که سال های قبل برای خرید طلا به بازار مکه می آمدند اکنون نیز به بازار بیایند. من فکر می کردم افغانستان و بنگلادش کشورهای فقیری باشند ولی مردم این کشورها این روزها در بازار مکه خرید می کنند.

قیمت هر گرم طلا در بازار مکه اکنون به 155 ریال سعودی معادل 42.4 دلار رسیده است. این رقم سال گذشته به 160 ریال سعودی رسیده بود.

برخی فعالان بازار طلای مکه امید چندانی به بهبود شرایط بازار ندارند و بر این باورند که تا زمانی که ثبات سیاسی و اقتصادی بر کشورهای عربی حاکم نشود فروش طلا نیز با افزایش روبرو نخواهد شد.

منبع : عربین بیزینس

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی