وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲

فهرست کاربری

کد خبر : 227
تاریخ انتشار : 14 مهر 1393 - 18:02

ثبات ارزش دلار

 

دلار

به گزارش سایت بانک تو ، دیروز شاخص بازار ارز با نوسان محدود شاهد افزایش 9 تومانی بود و این در حالی است که دو روز ابتدایی هفته ی گذشته دلار با بیشترین نوسان و شکستن سطح افت و خیز از 27 اردیبهشت ماه شاهد تثبیت این ارز بر بالای بهای 3200 تومان بود.

در روز شنبه ی گذشته افزایش دلار و عبور مجدد آن از مرز 3200 تومان با وجود رخ ندادن اتفاقی خاص در سمت عرضه یا تقاضا به مسایل روانی یا همان به سرانجام نرسیدن مذاکرات و حل نشدن اختلافات دو طرف مربوط می شد که در نظر تحلیلگران تأثیر این عوامل موضعی و مقطعی خواهد بود.

در روز یکشنبه نگاه بازار به بی نتیجه ماندن مذاکرات در کنار افزایش تقاضا سبب شد تا دلار در وضعیت نوسانی باقی بماند و به سطوح قیمتی بالاتر دست یابد و سطح قیمتی 3250 تومان را که در نظر فعالان مرز مقاومتی دلار محسوب می شد به راحتی پشت سر بگذارد.

در غروب روز یکشنبه ارزش دلار به 3260 تومان و هر پوند و یورو به 5285 و 4150 تومان رسید. دلار از 31 شهریور ماه جاری در مسیر صعودی قرار گرفت و ابتدای هفته گذشته نیز با اتمام مذاکرات به روند افزایشی خود ادامه داد و در روز یکشنبه به بالاترین قیمت از 27 اردیبهشت ماه دست یافت.

اما روز کاری دوشنبه با کاهش قیمت دلار کلید خورد و ارزش این اسکناس سبز 22 تومان تقلیل یافت.
در معاملات روز دوشنبه ارزش دلار به 3240 تومان و هر پوند و یورو به 5285 و 4150 تومان رسید.

روز سه شنبه دلار برای دومین روز پیاپی شاهد کاهش قیمت بود و ارزش آن بعد از هیجانات ابتدایی هفته به کمتر از 3240 تومان رسید که تحلیلگران اقتصادی علت افت دو روزه دلار را سخنان مسئولان دیپلماتیک ایران و کشورهای 1+5 مبنی بر نزدیک شدن مواضع دو طرف و قوت گرفتن احتمال حصول توافق دانستند.

بهای دلار در روز چهارشنبه باردیگر از سطح 3250 تومان عبور کرد اما در روز پنج شنبه با عقب نسینی بر نرخ 3234 تومان قرار گرفت و این هفته با وجود نوسانات شدید با افت 5 تومانی دلار به پایان رسید.
در روز پنجشنبه قیمت هر یورو و پوند انگلیس بر 4125 و 5270 تومان و هر درهم امارات بر 890 تومان قرار گرفت.

هفته گذشته با وجود رفتارهای هیجانی و رکورد شکنی دلار که از اواسط خرداد ماه بی سابقه بود، با افت این ارز به پایان رسید تا نااطمینانی این بازار بیش از پیش نمایان و سرمایه گذاران این بازار را به رعایت جانب احتیاط ملزم کند.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی