وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰

فهرست کاربری

کد خبر : 243
تاریخ انتشار : 15 مهر 1393 - 18:17

افزایش فصلی تقاضای طلا مانع روند نزولی ارزش طلا نخواهد شد

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از سی ان بی سی ، حدود دو سوم شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که قیمت طلا در سه ماه پایانی 2014 میلادی تحت تاثیر افزایش ارزش دلار با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد. تنها 35 درصد کارشناسان اقتصادی اعلام کرده اند که قیمت طلا تحت تاثیر رشد تقاضا با افزایش بیشتری روبرو می شود.

بر اساس این گزارش مارک اوبایرن تحلیلگر اقتصادی تاکید کرد که خریداران آسیایی پیش از این وارد بازار شده اند و آمارها نشانگر افزایش تقاضا در بازار هند و رشد خرید طلا در بازار چین است.

واردات طلای هند در ماه اوت سه برابر شده و به بیش از 2 میلیارد دلار رسیده است. خریداران آسیایی پیش از این وارد بازار شده اند و این مساله موجب افزایش تقاضای فیزیکی شده است. البته برخی کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند که برخی سرمایه گذاران آسیایی هنوز منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا هستند تا بار دیگر وارد بازار شوند.

دومینیک اشنایدر استراتژیست موسسه یو بی اس نیز تاکید کرد که قیمت های کنونی هنوز به اندازه کافی کاهش پیدا نکرده است تا خریداران بیشتری وارد بازار شوند.

هانس گوئتی رئیس موسسه سرمایه گذاری بی آی ال آسیا نیز گفت که قیمت 1180 دلاری سطح بسیار حساس و تعیین کننده ای است. اگر طلا بتواند تحت فشار شدید افزایش ارزش دلار این سطح را حفظ کند می توان نسبت به افزایش بیشتر قیمت این فلز زرد امیدوار بود. ولی اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا به زودی به کمتر از 1050 تا 1000 دلار خواهد رسید.

شاخص ارزش دلار در 12 هفته گذشته به طور متوالی با افزایش روبرو شده که این مساله از سال 1971 میلادی تاکنون بی سابقه بوده است.

راس نرمان رئیس موسسه شارپس پیکسلی لندن در این باره گفت: این بهترین عملکرد ارزش دلار از اوایل دهه 1970 میلادی به شمار می رود و این مساله واقعا به ضرر قیمت طلا بوده است.
تنها با کاهش ارزش دلار خواهد بود که می توان نسبت به افزایش مجدد قیمت طلا امیدوار شد.

منبع : سی ان بی سی

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی