وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۷

فهرست کاربری

کد خبر : 27
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1393 - 20:37

ادامه روند نزول ارزش طلا در بازار جهانی

 

طلا


هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات صبح چهارشنبه بازار سنگاپور 0.1 درصد کاهش یافت و به 1256 دلار در مقایسه با 1255 دلار در روز سه‌شنبه رسید.

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در بازار کامکس نیویورک 0.7 درصد افزایش یافت و به 1257 دلار رسید. این فلز گرانبها روز گذشته با 5.80 دلار یا 0.5 درصد کاهش، به 1247 دلار رسید که پایین‌ترین قیمت از ششم ژوئن بود.

موجودی طلای اس پی دی آر گولد تراست که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری طلای قابل معامله در بورس است، هفته گذشته 1.2 درصد کاهش یافت و به 785.72 تن رسید که بزرگ‌ترین کاهش از دوم ماه مه بود.

آماری که روز جمعه منتشر می‌شوند ممکن است نشان دهد میزان خرده فروشی آمریکا در اوت بیشترین افزایش را در چهار ماه گذشته داشته است و آمار کسانی که برای نخستین بار تقاضای دریافت مزایای بیکاری کرده اند کاهش یافته است که در این صورت احتمال افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا تقویت خواهد شد.

این بانک از سال 2008 برای پشتیبانی از اقتصاد نرخ‌های بهره را نزدیک صفر قرار داده است اما با نشانه‌های تداوم احیای اقتصادی ممکن است در نشست بعدی خود که که 16 و 17 سپتامبر برگزار می‌شود تصمیمات جدیدی بگیرد.

نرخ‌های بهره بالاتر طلا را سرمایه گذاری با جذابیت کمتر می‌سازد زیرا نگهداری این فلز که بازدهی ندارد در برابر دارایی‌های دارای بازده در زمان تحکیم سیاست پولی پرهزینه است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طلا در سه ماه جاری در برابر دورنمای هزینه‌های استقراض بالاتر، 5.4 درصد نزول کرده است.

بانک بارکلیز پیش بینی کرده است قیمت طلا از 1260 دلار در هر اونس در سال جاری به 1150 دلار کاهش خواهد بود.

به گفته تحلیلگران این بانک، این فلز گرانبها به دنبال صعود دلار و آمار اقتصادی قوی در آمریکا و همچنین عدم اطمینان سرمایه گذاران به آن آسیب پذیر مانده است.

در بازار فلزات ارزشمند دیگر، هر اونس نقره برای تحویل فوری در مقایسه با 19.0607 دلار در روز سه شنبه، 19.075 دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.3 درصد افزایش یافت و به 1392 دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.4 درصد افزایش، 863.01 دلار معامله شد.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی