وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴

فهرست کاربری

کد خبر : 277
تاریخ انتشار : 19 مهر 1393 - 18:37

تحلیل های کاهشی طلا با شیب ملایم تری روبه رو شد

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو ، سقوط بهای طلا به زیر مرز 1200 دلار در هفته منتهی به 11 شهریور ماه سبب شد تا گمانه زنی ها با توجه به فشار تقویت دلار و احیای اقتصاد آمریکا به سمت اونس 1000 دلاری بچرخد.

اما گزارش های منفی از اقتصاد جهانی، افت دلار و سقوط بازارهای سهام در کنار افزایش تقاضا سبب شد تا طلا با بهترین عملکرد هفتگی از 20 ژوئن، هفته ای صعودی با رشد 32 دلاری اونس را به ثبت برساند.

این گزارش حاکیست، هفته کاری جدید در حالی برای بازار طلا آغاز شد که اونس در ابتدا پایین ترین سطح در 15 ماه گذشته را تحت فشار تقویت دلار و آمار خوب اشتغال زایی آمریکا تجربه و به مرز روانی 1180 دلار نزدیک شد، اما با افت اندک شاخص دلار و افزایش تقاضا مجدداٌ ارزش این فلز زرد رنگ بر بالای مرز 1200 دلار رفت و بهای 1206 دلار را به ثبت رساند.

افزایش 1.3 درصدی طلا در یک روز که در دو ماه گذشته بی سابقه بود، در شرایطی است که انتظار سرمایه گذاران بین المللی نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

بازار طلای تهران در روز دوشنبه در واکنش به رشد اونس جهانی علی رغم افت نسبی دلار، افزایش 1300 تومانی هر مثقال طلای 17 عیار و بهای 412 هزار تومانی بود و این در حالی است که ارزش این فلز زرد رنگ در روز شنبه افت 3800 تومانی را تجربه کرد.

طلا روز سه شنبه در ادامه افزایش قیمتها شاهد نوساناتی بود که این امر از تداوم رویکرد سرمایه گذاران بازار طلا برای خرید با توجه به سطوح پایین قیمتی ناشی می شد که البته کارشناسان اقتصادی معتقد هستند افزایش تقاضای فیزیکی در شرایط کنونی برای افزایش قیمت طلا کافی نخواهد بود و افت نرخ تورم در اقتصاد جهانی و بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا همچنان تأثیر منفی بر این بازار دارد.


در روز سه شنبه نوسانات دلار و رشد 2 درصدی اونس ارزش هر مثقال طلای 17 عیار را 2800 تومان بالا برد که با بهای 414 هزار و 800 تومان به مشتریان عرضه شد.

انتشار گزارش صندوق بین المللی پول در خصوص کاهش رشد اقتصادی جهان در روز چهارشنبه ارزش طلا را بازهم بالا برد. البته در این روز بازارهای چین نخستین روز فعالیتشان را بعد از سپری کردن تعطیلات آغاز کردند.

بازار طلای تهران در این روز با بهره گیری از روند روبه رشد اونس ارزش هر گرم طلای 18 عیار را به 95 هزار و 895 تومان رساند که در روز پنج شنبه به 96 هزار و 842 تومان تبدیل شد.

تداوم تقاضا برای طلا به عنوان سرمایه ای امن در کنار سقوط بازارهای سهام که ناشی از انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو بود، در روز پنج شنبه اونس را به بالاترین سطح در سه هفته گذشته رساند که با وجود افت تا سطح 1223 دلار، رشد 2 دلاری را شاهد بود.

متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو نشان دهنده ی عجله نداشتن این کشور برای افزایش نرخ بهره بانکی بود که این امر تاحد زیادی موجب کاهش نگرانی سرمایه گذاران بین المللی و افت ارزش دلار شد.

گفتنی است، با وجود رشد طلای جهانی در هفته ی گذشته، تحلیلگران اقتصادی با تکیه بر تقویت مجدد دلار بر اساس مخابره ی داده های خوب از اقتصاد آمریکا، روند طلا را کاهشی پیش بینی می کنند و معتقد هستند افزایش تقاضای فیزیکی طلا اثر موقتی و زود گذر دارد.
آنها سطح حمایتی طلا را در شرایط کنونی 1200 دلار می دانند که در صورت شکسته شدن آن طلا با کاهش بیشتری همراه می شود.

اما سرمایه گذاری در بازار طلا که در هاله ای از ابهام قرار دارد و بعضی اوقات برخلاف پیش بینی کارشناسان مسیرش را تعیین می دهد نیازمند تأمل و رصد دقیق تری است.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی