وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۱

فهرست کاربری

کد خبر : 300
تاریخ انتشار : 22 مهر 1393 - 19:10

افزایش قیمت طلا در بلند مدت و میان مدت

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی ماین وب ، جف نیکولاس تحلیلگر برجسته بازار طلا تصریح کرد که اکنون بهترین زمان برای خرید طلا است چرا که قیمت این فلز زرد به پایین ترین سطح و کف خود رسیده است.

بر اساس این گزارش وی افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی جهان و نگرانی های مربوط به کاهش رشد اقتصادی کشورهای صنعتی و نوظهور طی ماه های آینده و همچنین رقابت بانک های مرکزی بزرگ جهان برای کاهش نرخ ارز به نظر می رسد قیمت طلا طی ماه های آینده با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد.

نیکولاس در ادامه گفت: به نظر من قیمت طلا طی 3 تا 5 سال آینده با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد. دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد اکنون بهترین فرصت برای خرید طلا است.

بر این اساس وی افزود: نخستین علت این است که طلا هنوز مکان امنی برای سرمایه گذاری به شمار می رود و کالای مناسبی برای کاهش ریسک سرمایه گذاری در ترکیب سبد سرمایه گذاری به شمار می رود. طلا همچنان بهترین سرمایه گذاری در برابر ریسک های اقتصادی و سیاسی به شمار می رود.

نیکولاس گفت: دلیل دوم این است که رشد تقاضای فیزیکی و سرمایه گذاری طلا طی ماه های آینده موجب رشد فزاینده قیمت طلا خواهد شد و بنا براین اکنون بهترین فرصت برای خرید خواهد بود.

وی تصریح کرد: رشد جمعیت جهان و افزایش تعداد افرادی که طبقه متوسط اقتصادی و درآمدی به شمار می روند تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای طلا در ماه های آینده و سال های پیش رو خواهد داشت. افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای بزرگی مثل چین و هند نیز بی شک بر افزایش قیمت طلا موثر خواهد بود.

نیکولاس تصریح کرد که کاهش تولید و عرضه طلا از سوی شرکت های بزرگ معدنی جهان به خاطر کاهش قیمت در ماه های گذشته نیز تاثیر زیادی بر روند صعودی قیمت این فلز زرد خواهد داشت.

این کارشناس ارشد اقتصادی در ادامه گفت: افزایش تقاضای طلا از سوی بانک های مرکزی جهان با هدف کاهش وابستگی به دلار آمریکا نیز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در سال های آینده خواهد داشت.

تعداد زیادی از بانک های مرکزی بزرگ جهان در دو سه سال اخیر میزان ذخایر طلای خود را به طور چشمگیری افزایش داده اند.
بانک مرکزی چین نیز علی رغم آنکه از سال 2009 تاکنون میزان ذخایر رسمی طلا را اعلام نکرده است به نظر می رسد در سال های اخیر مقادیر زیادی طلا خریداری کرده باشد.

منبع : ماین وب

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی