وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۶

فهرست کاربری

کد خبر : 353
تاریخ انتشار : 26 مهر 1393 - 18:50

تا چه زمانی قیمت طلا روند صعودی و قیمت نفت روند نزولی دارد

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از کیتکو نیوز، قیمت طلا تحت تاثیر نگرانی های مربوط به وضعیت اقتصادی جهان و به خصوص آمریکا به بالاترین حد خود در 5 هفته اخیر رسیده است. کاهش ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

بر اساس این گزارش قیمت نفت برنت دریای شمال روز سه شنبه با کاهش 4 درصدی روبرو شد که این مساله در سه سال گذشته بی سابقه بوده است. کاهش قیمت نفت تاثیر زیادی بر افزایش تمایل سرمایه گذاران برای خرید طلا داشته است.

گزارش های ناامید کننده نسبت به اوضاع اقتصادی آمریکا در روز چهارشنبه نیز تاثیر زیادی بر افت ارزش دلار و کاهش شدید شاخص سهام داشته و موجب افزایش نسبی قیمت طلا شده است.

برخی تحلیلگران اقتصادی این روند را موقتی و زودگذر می دانند ولی برخی دیگر معتقدند که روند نزولی قیمت نفت و افزایش قیمت طلا در میان مدت و بلند مدت نیز ادامه خواهد داشت.

گزارش سایت بانک تو می افزاید، هاوارد ون از موسسه مالی اچ اس بی سی تاکید کرد که اقدام برخی کشورهای عضو اوپک تاثیر زیادی بر افت شدید قیمت نفت داشته است. کشورهای بزرگ اوپک اجازه داده اند تا قیمت نفت به شدت کاهش یابد. این مساله می تواند در مقابل به نفع قیمت طلا تمام شود.

بارت ملک تحلیلگر موسسه تی دی سکیوریتی نیز تاکید کرد که قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر تحولات اقتصادی جهان و اوضاع بازار نفت با افزایش روبرو شده و این مساله ادامه خواهد یافت.

وی افزود: البته هنوز نگرانی هایی در خصوص افزایش نرخ بهره آمریکا در سال آینده وجود دارد. روشن شدن وضعیت اقتصادی آمریکا طی ماه های آینده و گمانه زنی در خصوص سیاست های پولی فدرال رزرو تاثیر زیادی بر قیمت طلا و ارزش دلار خواهد داشت.

تحلیلگران کامرزبانک آلمان نیز بر این باورند که قیمت نفت برای مدت بیشتری تحت فشار خواهد بود. سازمان بین المللی انرژی نیز پیش بینی کرده است که تقاضای نفت در سال های 2014 و 2015 میلادی با کاهش روبرو خواهد شد و این مساله فشار بیشتری را بر قیمت نفت وارد می کند. کاهش قیمت نفت از یک سو به نفع قیمت طلا خواهد بود.

البته راب هاورث تحلیلگر ارشد اقتصادی تاکید کرد که افزایش قیمت طلا موقتی و زود گذر خواهد بود. مشکلات قیمت نفت تا پایان امسال ادامه خواهد یافت. با آغاز سال جدید فکر می کنیم که روند اقتصادی بهبود یابد و تقاضای انرژی با افزایش روبرو شود و اوپک نیز تولید خود را تعدیل خواهد کرد. در این صورت قیمت طلا بار دیگر با کاهش روبرو خواهد شد.

منبع : کیتکو نیوز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی