وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۱

فهرست کاربری

کد خبر : 354
تاریخ انتشار : 26 مهر 1393 - 18:54

افزایش ناگهانی قیمت جهانی طلا

 

طلا

روز چهارشنبه در حالی که ارزش دلار افزایش یافت و قیمت های نفت به کاهش خود ادامه داد، قیمت طلا به سمت 1238 دلار پیش رفت. نگرانی ها از رشد اقتصاد جهانی مانع از کاهش قیمت شد.

قیمت طلا پس از رسیدن به پایین ترین رقم از اواسط 2013 تاکنون، در هفته گذشته افزایش یافت، اما با تقویت دلار، نتوانست رشد قیمت خود را ادامه دهد.
ترمیم قیمت فلز زرد روز سه شنبه در رقم 1237 دلار و 90 سنت که بالاترین رقم 4 هفته اخیر بود متوقف شد و سپس روندی معکوس را در پیش گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 10 دلار افزایش به 1238 دلار در هر اونس رسید.
نگرانی ها از سلامت اقتصاد جهانی اخیرا افزایش یافته و به شاخص های بازار بورس آسیب زده است. آمارهای اقتصادی از اروپا همچنان ضعیف است و وضعیت بدتر از پیش بینی تورم در چین به نگرانی ها افزوده است.

متیو ترنر، تحلیلگر بازار طلا در این باره به رویترز گفت: «طلا دارد از مزیت افت بازارهای دیگر منتفع می شود...اینجا دو نظر وجود دارد: اینکه افت فعلی شاخص های اقتصادی موقتی است یا اینکه این یک افت بزرگ دیگر است و بانک های مرکزی قدرت متوقف کرده آن را ندارند.»

شاخص دلار آمریکا روز چهارشنبه تقویت شد و به بالاترین رقم در یک ماه اخیر رسید، در حالی که یورو به دلیل نگرانی ها از وخیم تر شدن چشم انداز اقتصادی حوزه یورو تحت فشار قرار گرفت. این نگرانی ناشی از کاهش رتبه اعتباری فرانسه بود.

طلا که با دلار ارزش گذاری می شود، معمولا در هنگام تقویت ارزش پول ملی آمریکا با افت قیمت مواجه می شود.

ارزش شاخص های سهام در بازارهای مالی جهانی نیز افت کرد و جذابیت طلا را به عنوان یک سرمایه گذاری جایگزین افزایش داد.

منبع : رویترز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی