وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۶

فهرست کاربری

کد خبر : 373
تاریخ انتشار : 28 مهر 1393 - 18:26

بازار فدرال رزرو آمریکا بیشترین تاثیر را بر روند قیمت طلا در روز های آتی خواهد داشت

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز ، نشست فدرال رزرو آمریکا قرار است اواخر اکتبر برگزار شود و این نشست در شرایطی است که نگرانی ها نسبت به وضعیت اقتصادی جهان موجب کاهش ارزش دلار و شاخص سهام در بازارهای بین المللی شده است.

بر اساس این گزارش قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد 1.4 درصدی روبرو شد و روز گذشته به مرز 1239 دلار در هر اونس رسید. در نظرسنجی کیتکو از کارشناسان اقتصادی نیز از 23 نفر 10 نفر به کاهش قیمت طلا و 8 نفر به افزایش قیمت آن در روزهای آینده رای داده اند.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی افت شاخص سهام آمریکا، کاهش ارزش دلار و کاهش نرخ بهره واقعی تاثیر زیادی بر افزایش نسبی قیمت طلا داشته است.
برخی کارشناسان بر این باورند که نوسانات شاخص سهام در روزهای آینده و برگزاری نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو بیشترین تاثیر را بر روند قیمت طلا خواهد داشت.

نگرانی ها نسبت به اوضاع اقتصادی اروپا نیز موجب شد تا قیمت طلا طی هفته گذشته به بالاترین سطح در 5 هفته اخیر برسد. در حالی که به نظر می رسد مقام های فدرال رزرو آمریکا در نشست 28 و 29 اکتبر در خصوص پایان یافتن کامل اجرای محرک پولی تصمیم گیری و رایزنی خواهند کرد ولی جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوییس تاکید کرد که احتمال ادامه اجرای محرک پولی وجود دارد.
اظهارات بولارد در شرایطی است که بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند فدرال رزرو تا اواسط سال آینده نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

برخی از کارشناسان و فعالان بازار طلا نیز معتقدند اگر بحران منطقه یورو ادامه یابد این بدان معنا خواهد بود که اکنون بهترین فرصت برای خرید طلا و سرمایه گذاری خواهد بود. تحلیلگران بورس وال استریت نیز اعلام کردند که کاهش شاخص سهام به نفع قیمت طلا در روزهای آینده خواهد بود.

اگر طلا بتواند سطح مقاومتی 1250 دلاری را بشکند زمینه لازم برای افزایش بیشتر قیمت فراهم خواهد شد. برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا نیز می تواند تاحد زیادی ابهامات مربوط به سیاست های پولی این کشور را طی ماه های آینده روشن کند.

گمانه زنی های زیادی در خصوص تصمیمات فدرال رزرو آمریکا مطرح شده است. اگر فدرال رزرو رای به پایان محرک پولی دهد این مساله به معنای افزایش بیشتر ارزش دلار و کاهش قیمت طلا خواهد بود. از سوی دیگر بانک مرکزی اروپا نیز قصد دارد به زودی برنامه محرک پولی خود را اجرا کند.

منبع : کیتکو نیوز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی