وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۸

فهرست کاربری

کد خبر : 390
تاریخ انتشار : 29 مهر 1393 - 18:34

طلا سال آینده هم کاهش قیمت خواهد داشت

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از رویترز ، نظرسنجی انجام شده از 30 تحلیلگر اقتصادی نشان می دهد که با تثبیت اوضاع اقتصادی جهان در سال 2015 میلادی قیمت طلا بار دیگر با کاهش روبرو خواهد شد و برای سومین سال متوالی عملکرد نامید کننده ای خواهد داشت.

بر اساس این گزارش نظرسنجی انجام شده حاکی است که میانگین قیمت هر اونس طلا سال آینده به کمتر از 1225 دلار خواهد رسید. این رقم برای سال 2014 میلادی 1270 دلار اعلام شده است.

نظرسنجی مشابهی که در ماه جولای انجام شده بود نشان می دهد میانگین قیمت طلا در سال 2015 میلادی به 1250 دلار خواهد رسید. قیمت طلا پس از افت شدید 28 درصدی در سال 2013 میلادی از ابتدای امسال تاکنون نوسانات چندانی نداشته است.

علی رغم افزایش 10 درصدی قیمت طلا در شش ماه نخست امسال افزایش ارزش دلار و شاخص سهام بار دیگر موجب شده تا قیمت طلا در سه ماه سوم امسال با کاهش روبرو شود.

جیمز گلن تحلیلگر بانک ملی استرالیا تاکید کرد که پس از سپری شدن دوران تثبیت ، انتظار داریم که قیمت طلا در سال آینده روند نزولی را بار دیگر از سر بگیرد. افزایش احتمالی نرخ بهره آمریکا و روند صعودی ارزش دلار تاثیر زیادی بر کاهش قیمت طلا در سال آینده خواهد داشت.

وی افزود: از سوی دیگر بهبود اوضاع اقتصادی جهان و کاهش تنش های سیاسی موجب کاهش تقاضا و قیمت طلا خواهد شد. این نظرسنجی نشان می دهد که میانگین قیمت نقره نیز سال آینده به 18.90 دلار در هر اونس خواهد رسید. این رقم امسال نیز به 19.40 دلار خواهد رسید.

قیمت نقره نیز پس از کاهش 36 درصدی در سال 2013 میلادی از ابتدای امسال تاکنون با افت 10 درصدی روبرو شده است.این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که میانگین قیمت هر اونس پلاتین سال آینده به بیش از 1447 دلار خواهد رسید. این رقم نیز در نظرسنجی ماه جولای 1600 دلار اعلام شده بود.

میانگین قیمت پلاتین در سال 2014 میلادی نیز 1424 دلار خواهد بود. اعتصاب کارگران آفریقای جنوبی تاثیر زیادی بر افزایش قیمت این فلز در سال 2014 میلادی داشته است.

منبع : رویترز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی