وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴

فهرست کاربری

کد خبر : 391
تاریخ انتشار : 29 مهر 1393 - 18:40

دلایل افزایش نسبی قیمت طلا

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو ، قیمت طلا در روزهای اخیر تحت تاثیر نگرانی های بین المللی نسبت به اوضاع اقتصادی کشورهای بزرگ از جمله آمریکا و چین با افزایش نسبی روبرو شده است.

بر اساس گزارش موسسه مورگان استنلی، تحولات قیمت طلا در شرایط کنونی به خوبی این واقعیت را نشان می دهد که سرمایه گذاران بین المللی به شدت نگران اوضاع اقتصادی جهان هستند.
افزایش قیمت طلا بازتابی از واکنش سرمایه گذاران بین المللی نسبت به تحولات اقتصادی جهان است.

تحلیل موسسه مورگان استنلی در شرایطی است که دفتر آمارهای ملی چین امروز سه شنبه اعلام کرده است که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه سوم امسال به کمتر از 7.3 درصد رسیده که این رقم پایین ترین میزان در 5 سال گذشته به شمار می رود.

گزارش سایت بانک تو حاکیست، کاهش رشد اقتصادی چین تاثیر منفی زیادی بر شاخص سهام بازارهای آسیایی داشته و این مساله موجب افزایش تقاضا و قیمت طلا شده است.
رشد اقتصادی چین در شش ماه نخست امسال نیز به 7.4 درصد رسیده بود. این پایین ترین رشد اقتصادی چین از سه ماه نخست 2009 میلادی به شمار می رود.

در همین حال نمی توان از تحولات سیاسی و ناآرامی ها در خاورمیانه غافل ماند.
تحریمهای روسیه و میل این کشور به افزایش ذخایر طلایی خود برای مقابله با دلار و یورو، همچنین توافقات نفتی آن با ایران می تواند طلا را همراه با نفت در فصل سرما با رشد فزاینده ای مواجه سازد.

ادامه فعالیت گروهکهای تروریستی و درگیری و ناآرامی ها در سوریه و عراق همچنان به آتش زیر خاکستر مبدل شده که می تواند هر آن فنر صعودی اونس طلا را فعال کند.
گرچه هنوز فعالان و تحلیلگران بازار طلا آینده این فلز زرد را در دراز مدت نزولی اعلام می کنند.

منبع : سایت طلا

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی