وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۰

فهرست کاربری

کد خبر : 410
تاریخ انتشار : 30 مهر 1393 - 20:06

افزایش ذخایر طلای بانک مرکزی روسیه

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی ماین وب، میزان کل ذخایر طلای بانک مرکزی روسیه تا پایان سپتامبر به بیش از 1150 تن رسیده است. این برای هفتمین ماه متوالی است که بانک مرکزی روسیه اقدام به افزایش ذخایر طلای خود کرده است.

بر اساس این گزارش روسیه در اکثر دوران زمامداری ولادیمیر پوتین میزان ذخایر طلای خود را افزایش داده است. پوتین از 7 می 2012 میلادی تاکنون رئیس جمهور روسیه است . وی قبلا نیز طی سال های 2000 تا 2008 میلادی رئیس جمهور روسیه بوده است.

روسیه هم اکنون پنجمین ذخایر طلای بزرگ جهان را در اختیار دارد. آمریکا و آلمان بزرگترین ذخایر طلای جهان را دارند و سهم طلا در ذخایر ارزی این دو کشور بالا است ولی سهم طلا در ذخایر طلای روسیه هنوز در مقایسه با آلمان و آمریکا ناچیز است.

روابط روسیه و غرب از زمان آغاز بحران اوکراین تاکنون به پایین ترین سطح پس از پایان جنگ سرد تنزل پیدا کرده و کشورهای غربی تحریم های زیادی را علیه مسکو اعمال کرده اند.

روسیه قصد دارد با کاهش وابستگی ذخایر ارزی خود به دلار و یورو آسیب پذیری در برابر تحریم های غرب را به حداقل ممکن کاهش دهد.

سهم طلا در ذخایر ارزی روسیه نیز به بیش از 9.8 درصد افزایش یافته است. تحریم های اقتصادی و تجاری تبعات منفی برای اقتصاد روسیه در پی داشته است.

بیش از 70 درصد ذخایر ارزی روسیه با دلار و یورو نگهداری می شود. دولت روسیه قصد دارد تا سهم دلار و یورو را در ذخایر ارزی خود کاهش دهد.

منبع : ماین وب

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی