وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۲

فهرست کاربری

کد خبر : 450
تاریخ انتشار : 05 آبان 1393 - 18:23

کاهش قیمت طلا بدنبال نتایج استرس تست بانک مرکزی اروپا

 

بانک مرکزی اروپا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی مای آیریس، افزایش ارزش دلار و رشد شاخص سهام در بازارهای بین المللی طی هفته گذشته موجب شد تا قیمت طلا بار دیگر با کاهش روبرو شود.

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا نیز تاثیر زیادی بر افت تقاضای فیزیکی طلا در بازارهای بین المللی داشته است. میزان فروش مسکن در آمریکا در ماه سپتامبر به بالاترین حد خود در 6 ماه اخیر رسیده است.

رشد تقاضای فیزیکی در بازارهای چین و هند نیز نتوانسته است موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا در روزهای گذشته شود. به نظر می رسد با پایان یافتن فصل جشن های سراسری در هند تقاضای فیزیکی طلا بار دیگر با کاهش روبرو شود.

البته با توجه به در پیش بودن کریسمس و آغاز سال جدید چینی می توان تاحدی نسبت به افزایش تقاضای طلا امیدوار بود.
از سوی دیگر انتشار نتایج آزمون استرس تست از سوی بانک مرکزی اروپا در خصوص وضعیت بانک های بزرگ منطقه یورو بوده تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا داشته است.

نتایج این آزمون نشان می دهد که هیچ یک از بانک های بزرگ اروپایی با خطر ورشکستگی یا کمبود سرمایه روبرو نیستند و تنها 25 بانک که جزء بانک های بزرگ به شمار نمی روند با خطر کمبود سرمایه روبرو شده اند.

منبع : مای آیریس

کاهش نگرانی ها نسبت به وضعیت سیستم بانکی منطقه یورو تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا داشته است.

"استرس تست"، آزمون سلامت دارایی بانکی است که به بررسی کیفیت دارایی های بانکی می پردازد و توسط بانک مرکزی اروپا انجام شده است.

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی