وام ازدواج,استخدام بانک,تسهیلات بانک,بانک تو,اخذ وام

امروز ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

فهرست کاربری

کد خبر : 452
تاریخ انتشار : 05 آبان 1393 - 18:34

نشست فدرال رزرو آمریکا مهم ترین عامل موثر بر قیمت طلا

 

طلا

به گزارش سایت بانک تو به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز ، تحلیلگران اقتصادی معتقدند که برگزاری نشست فدرال رزرو تاثیر زیادی بر روشن شدن وضعیت نرخ بهره آمریکا در ماه های آینده خواهد داشت و این مساله می تواند روند ارزش دلار و قیمت طلا را تا حد بیشتری مشخص کند.

بر اساس این گزارش اکثر کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو در این نشست به اجرای محرک پولی پایان خواهد داد . تصمیمات احتمالی فدرال رزرو برای نرخ بهره نیز مساله مهمی است که سرمایه گذاران و فعالان بازار منتظر اعلام آن هستند.

با توجه به بهبود نسبی شرایط اقتصادی آمریکا و پایین بودن نرخ تورم فدرال رزرو با انتخاب های سخت و مشکلی روبرو خواهد بود. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که فدرال رزرو تا اواسط سال آینده نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

بی شک اعلام نتایج نشست فدرال رزرو تاثیر زیادی بر شاخص سهام، ارزش دلار و اوراق قرضه آمریکا خواهد داشت. برخی کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند که فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در شرایط کنونی نباید عجله ای داشته باشد چرا که بهبود شرایط اقتصادی آمریکا هنوز قطعی نشده و نگرانی هایی در این خصوص وجود دارد.

انتشار آمارهای ضد و نقیض اقتصادی در آمریکا بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی را سردرگم کرده است و به درستی مشخص نیست که گام بعدی فدرال رزرو در شرایط کنونی چه خواهد بود.

کاهش نرخ بیکاری آمریکا به کمتر از 5.9 درصد در شرایط کنونی این احتمال را افزایش داده است که فدرال رزرو اجرای محرک پولی را متوقف خواهد کرد.
فدرال رزرو آمریکا از سال 2008 میلادی اجرای محرک پولی و سیاست های انبساطی را در اولویت قرار داده و نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه داشته است.

اجرای سیاست های محرک پولی از سوی فدرال رزرو طی سال های 2008 تا 2011 تاثیر زیادی بر افزایش 70 درصدی قیمت جهانی طلا داشته است.

به نظر می رسد تصمیم بانک مرکزی اروپا برای اجرای محرک پولی به ارزش هزار میلیارد یورو نیز تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار در برابر یورو و ادامه روند نزولی قیمت طلا خواهد داشت.

منبع : کیتکو نیوز

نظرات بینندگان

یادداشت ها

مصاحبه ها

اخبار رسانه ها

استخدام بانک
استخدام بیمه

نظرسنجی

نظر شما در باره یکسان سازی نرخ سود بانک ها چیست؟

خوب است

خوب نیست

فرقی نمی کند

نمایش نتایج نظر سنجی